Sūnaus sukčiavimo schemoje „kojomis“ dirbusiam tėvui pareikšti įtarimai

Per dešimt dienų Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato tyrėjai nustatė, sulaikė ir pareiškė įtarimus  67 metų šiauliečiui, kuris įtariamas bendrininkavimu sukčiaujant ir apgaule užvaldant  žmonių turtą.

Vasario viduryje Šiaulių pareigūnus vienas po kito pasiekė pareiškimai asmenų, kurie tinklalapyje „skelbiu.lt“ skelbė apie parduodamus kompiuterius.

Vasario 15 d. 26 metų  šiaulietis, pardavinėjęs žaidimų kompiuterį „Sony Playstation 4“, su jam paskambinusiu vyru suderėjo jį parduoti už 275 eurus. Pirkėjas sakėsi šiuo metu esąs užsienyje, tad pinigus už prekę  pažadėjo sumokėti banko pavedimu, o jo nupirktą žaidimą paprašė atiduoti jo pasiimti ateisiančiam jo tėvui. Elektroniniu paštu jis šiauliečiui operatyviai atsiuntė   pavedimo kopiją, o pardavėjas, patikėjęs tuo, ką mato, prekę atidavė jos atėjusiam vyrui. Deja, pardavėjo sąskaitoje 275 eurai taip ir neatsirado, Kaip paaiškėjo vėliau, pavedimo kopija  suklastota, o realiai  joks pavedimas darytas nebuvo. Tokiomis fiktyviomis  pavedimų kopijomis buvo apgautas ir 29 metų šiaulietis, kuris tikėjosi už parduodamą kompiuterį „Asus“  gauti 450 eurų, ir 40-metė šiaulietė, kompiuterį „Lenovo“ parduoti suderėjusi už 390 eurų. Visais atvejais pardavėjai pinigų negavo, o prekes atidavė į jų namus atėjusiam vyrui.

Dėl sukčiavimų ikiteisminius tyrimus pradėję pareigūnai nustatė, kad pas pardavėjus besilankiusio vyro amžius labai panašus, tad piršosi išvada, kad tai – ko gero, vienas ir tas pats asmuo. Kadangi pas vieną pardavėjų prekės pasiimti vyras buvo atvažiavęs taksi, pareigūnai pradėjo dirbti su šios profesijos atstovais. Gauta informacija  sukčiavimo kamuolį padėjo narplioti toliau ir tyrėjams pavyko gauti  įtariamojo atvaizdą. Deja, jis buvo labai prastos kokybės ir pagal jį nustatyti įtariamąjį vilčių buvo nedaug. Eidami iš vieno prekybos centro į kitą, jie darbuotojams rodė įtariamojo atvaizdą, kol viename prekybos centre vyras buvo atpažintas ir identifikuotas. Pasirodo, jis čia, naudodamasi „Perlo“ terminalu, darydavo pinigų pervedimo operacijas  laisvės atėmimo vietoje bausmę atliekančiam savo sūnui.

Apsilankę tėvo gyvenamojoje vietoje, pareigūnai atliko kratą ir rado kvitus iš  lombardų, kuriuose buvo užstatyti sukčiavimu išvilioti žmonių daiktai. Gautus lombarduose pinigus šiaulietis tuoj pat pervesdavo bausmę atliekančiam sūnui ir jo draugeliams, nes pinigų pervedimai į bausmės atlikimo vietas yra limituoti ir vien sūnaus vardu jis dažnai to daryti negalėjo.  Sūnaus sukčiavimo schemoje „kojomis“ dirbusiam tėvui   įtarimai jau pareikšti. Artimiausiu metu jie bus pareikšti ir jo sūnui.

 

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts