Vasaros pabaigos renginiai Gilaičiuose    

Paskutinę vasaros savaitę netrūko renginių Gilaičiuose.

Mokėsi kurti filmukus

Jaunieji gilaitiškiai bei jų tėveliai rinkosi į Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo salę susipažinti su naujų technologijų galimybėmis, praktiškai išbandyti planšetinius kompiuterius ir filmukų kūrimo programą „iMovie“.

Edukacinį užsiėmimą vedė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė bei bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Kostas Aleksandrovičius.

Vaikai užsiėmimo metu sužinojo, kad kurti filmukus nėra taip sudėtinga, jei pasinaudoji reikalingomis programėlėmis. Reikia tik nufilmuoti norimą veiklą, padaryti nuotraukų, paskui viską sujungti su pasirinkta programėle, pridėti tekstą, specialiuosius efektus, garso takelį…ir filmukas jau sukurtas.

Labiausiai vaikus sužavėjo praktinė užsiėmimo dalis. Kiekvienas iš dalyvių turėjo puikią galimybę į šią patirtį pažvelgti kūrybiškai, ir po kurio laiko jau visi kartu peržiūrėti sukurtus mažus šedevrus. Šiame užsiėmime dalyvavo, kai kurių vaikų tėveliai, kurie džiaugėsi vaikų kūrybingumu, o gerbiamiems svečiams padėkojo už padovanotą dar vieną turiningą besibaigiančios vasaros dieną.

Apdovanoti skaitytojai

Jau trečius metus Gilaičių bibliotekos jaunieji skaitytojai įsijungia į pamėgtą „Skaitymo iššūkį“.

O šiais metais knygučių varžytuvėse galėjo dalyvauti ir suaugusieji. „Skaitymo iššūkio“ dalyviai, kurie turėjo įveikti 5 užduotis t. y. perskaityti knygą apie Lietuvą, savo gimimo metų knygą, draugo rekomenduotą knygą, knygą apie bet kurią profesiją ir aišku knygą apie atostogas.

Vieną rugpjūčio pabaigos popietę vaikai ir jų tėveliai, pažįstami, kaimynai skubėjo į Kultūros centro Gilaičių filialo renginių salę ne tik stebėti „Skaitymo iššūkio“ apdovanojimų, bet ir į susitikimą su Naisių Vasaros teatro aktore, režisiere, keleto knygų autore Vaida Kavaliauskaite.

Daugelis tikėjosi pamatyti savo mėgstamą aktorę, rašytoją sužvaigždėjusią, arogantišką… Bet savo nuostabai, išvydo mielą mergaičiukę, kuri rado bendrą kalbą tiek su vaikais, tiek ir suaugusiaisiais. Aktorė papasakojo kaip gimė knygos „ Naisių sodo gyventojų džiaugsmeliai ir rūpestėliai“, „Istorijos apie meilę, stebuklus ir ilgesį“.

Vaikams, jaunimui ir vyresniesiems buvo įdomu išgirsti iš autorės lūpų apie jos vaikystę, studijas, spektaklius, kūrybos planus. Vaida nuoširdžiai pasidalijo patirtimi, kaip ugdyti savyje kuriančią asmenybę.

V. Kavaliauskaitės buvo paprašyta, kad ji iš savo rankų įteiktų dovanėles Gilaičių bibliotekos „Skaitymo iššūkio“ laureatams. Bibliotekininkė Rita Bielskienė padėkojo visiems, kurie dalyvavo skaitymo skatinimo akcijoje, o kartu ir pasidžiaugė, kad nemažas būrys jaunųjų gilaitiškių atostogauja su knyga rankose.

Didžiausiomis ovacijomis buvo sutikta „Skaitymo iššūkio“ laureatė Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė. Ji suspėjo ne tik visas knygas perskaityti laiku, bet ir paskutinę naktį prieš renginį perskaityti Beatos Tiškevič knygą „Vyvenimas“.

Tarp apdovanotojų buvo: Augustas Jasiūnas, Gerda Bernotaitė, Goda Ribakovaitė, Vilija ir Karolina Ribakovaitės, Karolina ir Jolanta Urbietytės, Ugnė Krikštanavičiūtė, Domantas Sova, Jaunius Mockus, Greta Rudžinskaitė, Ugnė Urbietytė. Prizai laukė ir pačių mažiausiųjų bibliotekos lankytojų, kurie ateityje dalyvaus „Skaitymo iššūkyje“.

Prizus ir dovanėles įsteigė Gilaičių individualių parduotuvių savininkės – Vilma Liakavičienė ir Inga Šadlauskienė.

Nuotaikingomis dainelėmis renginį papuošė Gilaičių bibliotekos „Skaitymo iššūkio“ laureatė Ugnė Krikštanavičiūtė( vadovė Regina Krikštanavičienė).

Po susitikimo ne vienas skubėjo paprašyti aktorės Vaidos Kavaliauskaitės autografo, na o po to įsiamžinti bendroje foto nuotraukoje bibliotekos kiemelyje.

Sukvietė sporto šventė

Visas vasaros veiklas vainikavo tradicinė Gilaičių kaimo sporto šventė ,,Sportas, judėjimas – sveikata“. Sportinės varžybos truko net tris valandas, kur visi galėjo išbandyti savo jėgas įvairiuose rungtyse: bato metime, futbolas kitaip, smiginio, komandinėse estafetėse. Daug dalyvių pritraukė linksmosios estafetės. Greičiausieji, eikliausieji, taikliausieji dalyviai buvo apdovanoti prizais.

Aktyviai pasportavę visi dalyviai susirinko prie bendro vaišių stalo bei linksminosi diskotekoje.

Regina KRIKŠTANAVIČIENĖ

Rita BIELSKIENĖ

Total
0
Dalinasi
Related Posts