Šilėnuose sustojo praleisti traukinio ir buvo „sugautas“ girtas prie vairo

Vis dar gajus įprotis išgėrus sėsti už vairo. Dėl pasivažinėjimo girtam, kai nustatytas 2,62 promilių neblaivumas, Radviliškio rajono gyventojas Donatas Norvaiša buvo pripažintas kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalį. Policijos patruliai jį sustabdė Šilėnų kaime, Šiaulių rajone, laukiantį prie geležinkelio pervažos. Vyriškis sėdėjo už automobilio „Opel Vectra“ vairo. Jis buvo ne tik girtas, tačiau neturėjo ir teisės vairuoti, nes jos nebuvo įgijęs.

Pranešė anonimas

Kad kelyje atsirado grėsmė – girtas vairuotojas, pranešė nenorėjęs prisistatyti žmogus. 2021 m. rugsėjo 12 d., apie 18.58 valandą, policijos patruliai buvo informuoti, kad pranešėjas yra degalinės tualete, matė akivaizdžiai girtą vyriškį, kuris sėdo už vairo bei paprašė jį palydėti iki kito kaimo. Anonimas nurodė automobilio markę bei valstybinį numerį. Pranešėjas prašė padėti sustabdyti girtą vairuotoją, pats į ginčus su neblaiviu žmogum leistis nenorėjo.

Sustabdė prie geležinkelio pervažos

Pareigūnai prie nurodytos degalinės automobilio neberado, todėl jo ieškojo. Už keleto minučių pareiškėjo apibūdintas automobilis pastebėtas sustojęs prie geležinkelio pervažos Šilėnų kaime. Tuo metu degė raudonas šviesoforo signalas ir išsirikiavo eilė automobilių. Prie automobilio „Opel Vectra“ vairo sėdėjo Donatas N., šalia jo buvo keleivis. Dvidešimt devynerių vyriškis buvo akivaizdžiai girtas. Patikrinus jo blaivumą, pirmuoju pūtimu vairuotojui nustatytas 2,75 promilių neblaivumo laipsnis, už 15 minučių – 2,62 promilės.

Su pusbroliu gėrė sidrą

Pats Donatas N. nurodė, kad tą dieną namuose su pusbroliu tvarkė malkas bei vartojo sidrą. Išgėrė keturis 1 litro talpos butelius. Vėliau vyras, nors ir girtas bei neturintis vairuotojo pažymėjimo, nusprendė važiuoti pas mamą. Pusbrolis taip pat įsėdo į automobilį, nes gyvena tame pačiame kaime, kur ir mama. Neseniai įsigytu automobiliu Donatas N. nuvyko į degalinę užsipilti degalų, toliau važiavo link geležinkelio pervažos ir turėjo sustoti. Laukiant, kol pravažiuos traukinys, priėjo policijos pareigūnas ir paprašė pateikti dokumentus. Kadangi buvo nustatyta, kad vyras – visiškai girtas, jis buvo sulaikytas ir pristatytas į areštinę.

Skirta bauda, neturės teisės vairuoti, neteko automobilio

Donatas N. prašė jam skirti baudą, kadangi yra dirbantis ir galės sumokėti. Vyras jau buvo teistas. Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėja Ilona Jakubėnienė dėl šios kelionės „pas mamą“ Donatui Norvaišai skyrė 36 MGL (1800 Eur) dydžio baudą, kurią nuteistasis galės sumokėti per 9 mėnesius. Be to, 3 metus jis negalės įgyti teisės vairuoti, konfiskuotas automobilis „Opel Vectra“, kurį jo savininkas įvertino 800 eurų, o turto vertintojai – 1700 eurų.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts