Varputėnų bibliotekos šventė, branginanti žmones, istoriją ir kūrybą

Šiaulių rajono viešosios bibliotekos Varputėnų biblioteka paskutiniąją rugsėjo dieną pakvietė į šiltą ir jaukų renginį, kuriame pristatytos net dvi knygos – istoriko Jono Kiriliausko knyga „Pasodinsim Lietuvai ąžuolą“, pasakojanti Varputėnų šaulių būrio istoriją, ir pirmoji Linos Kasparienės poezijos knyga „Stebuklų pieva“. Renginyje ypatingu dėmesiu apglėbta ir ilgametė Varputėnų bibliotekininkė, kraštotyrininkė Vida Bernotienė, kuriai už ilgametį darbą įteikta kultūros ministro padėka.

Šventę vedė dabar jau buvusioji Varputėnų bibliotekininkė Vida Bernotienė ir naujoji šios bibliotekos bibliotekininkė Rima Kasparienė. Atsigręžta į istoriją, į pirmosios Lietuvos Varputėnus, kai čia, veikiant dvarui, minint Vytauto Didžiojo metus, susikūrė Varputėnų šaulių būrys, kaip pavyzdys, – mylėti Lietuvą, dirbti ne tik tiesioginį, bet ir visuomeninį darbą. Apie tai ir pasakoja dar viena kuršėniškio istoriko Jono Kiriliausko knyga, kuriai atsirasti padėjo Vidos Bernotienės, senųjų varputėniškių  pagalba ir paraginimas. Knygoje pasakojama apie Varputėnų šaulių veiklą, įmintus šioje žemėje pėdsakus ir šaulių atminimą saugantį jų pasodintą ąžuolą. 2019 metais Varputėnuose pastatytas paminklinis akmuo Varputėnų šaulių būrio atminimui.

Vida Bernotienė prisiminė, kad kai Jonas Kiriliauskas išleido savo knygą „Visi keliai veda į Kuršėnus“, joje buvo užsiminta apie Varputėnų šaulių būrį, tačiau ši tema toje knygoje nebuvo išplėtota. Vida Bernotienė, padedant kolegei Vidai Ragauskienei, užsiminė, kad būtų puiku išplėtoti Varputėnų šaulių būrio istoriją. Jonui Kiriliauskui žinias apie šią knygą po kruopelytę teko rankioti iš ano laiko laikraščių, senųjų gyventojų prisiminimų, senų nuotraukų, surastų senuose varputėniškių albumuose. Tai jau dvyliktoji istoriko Jono Kiriliausko knyga apie Kuršėnų ir apylinkių istoriją, žmones. Knygos autorius Jonas Kiriliauskas Varputėnų bibliotekai dovanojo dėžę „Pasodinsim Lietuvai ąžuolą“ knygų.

Kultūros darbuotojos, pedagogės, gimusios ir augusios Varputėnuose Linos Kasparienės poezijos knygelę „Stebuklų pieva“ apžvelgė Šiaulių rajono Trečiojo amžiaus universiteto rektorė, poetė Albina Budreckienė. Pasidžiaugė pamatytais nuostabiai gražiais poetiniais palyginimais, jautriai ir svajingai piešiama gamta, žmogaus ir gamtos sąsajomis. Linos Kasparienės knyga palydėta ir Varputėnų himno, kuriam žodžius ji pati ir parašė, atlikimu.

Knygų autorius Joną Kiriliauską ir Liną Kasparienę pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras linkėdamas kūrybinės sėkmės.

Šventę apie knygas, istoriją, kraštotyrą, poeziją vainikavo padėka ilgametei Varputėnų bibliotekininkei Vidai Bernotienei, kuri šiame darbe išugdė ne tik knygos mylėtojų būrį, bet ir savyje atrado kraštotyrininko pašaukimą. Kraštotyros darbai neleis Vidai Bernotienei ilsėtis ir kai nebereikia eiti į darbą.

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė įteikė Vidai Bernotienei kultūros ministro Simono Kairio padėką. Vidą Bernotienę sveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros skyrius, Varputėnų bendruomenės žmonės, dėkojo jaunieji bibliotekos bičiuliai, kuriuos bibliotekoje subūrė bibliotekininkė Vida Bernotienė.

Vida Bernotienė bibliotekoje pradėjo dirbti 2010 metais. Be kasdienių darbų, prie bibliotekos veiklos tikslų taip pat prisidėjo dalyvaudama projektinėje veikloje, rengdama kraštotyros darbus. Vieni reikšmingiausių Vidos Bernotienės darbų yra kraštotyrinė medžiaga apie tris išnykusius kaimus, projekto „Šiaulių rajono nykstančių ir išnykusių kaimų istorijos“ inicijavimas ir vykdymas. Taip pat prasminga iniciatyva – Lietuvos šaulių 100-mečio šventė, kurioje buvo pastatytas paminklinis akmuo Varputėnų šauliams atminti.

Jautriai dar kartą padėkota ir kitai rajono viešosios bibliotekos Kuršėnuose darbuotojai Vidai Ragauskienei, dalyvavusiai šventėje Varputėnuose, kuri taip pat šį rugsėjį išlydėta į poilsį buvo ir išliko aktyvi Kuršėnų miesto bendruomenės narė, kraštotyrininkė, 2018 m. apdovanota auksiniu ženkleliu „Atkurtai Lietuvai-100“, o 2020 m. Vida Ragauskienė buvo išrinkta Metų kultūros darbuotoja.

Jaukią šventę puošė svajingi ir linksmi moterų ansamblio „Mėtos“, vadovaujamo Kristinos Lučinskaitės, romansai bei dainos.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Autorės nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts