Pagerbtas Kuršėnų garbės pilietis Stasys Lipskis

Liepos 12 d. M. Mažvydo nacionalinėje bibliotekos Erdvių salėje Vilniuje LR Seimo Šiaulių krašto bičiulių grupės nariai Rima Baškienė, Kultūros komiteto narys Stasys Tumėnas, Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras ir gausiai susirinkę svečiai sveikino Lietuvos rašytojų sąjungos narį, parašiusį 22 autorines knygas, Kuršėnų miesto garbės pilietį STASĮ LIPSKĮ jo brandaus 80-mečio proga. Neatsitiktinai LR Seimo narių sveikinimas prasidėjo V. Mykolaičio-Putino žodžiais: “Man liepos mėnesis – ramybė”. Kita vertus, kokia čia gali būti ramybė, kai tiek padaryta darbų, o S. Lipskio prasmingas ir Lietuvą turtinantis gyvenimo kelias yra papuoštas žurnalistikos, literatūros kritikos, publicistikos, literatūrinės kūrybos, knygų leidybos ženklais.

Jubiliatui padėkota už meilę gimtiesiems Kuršėnams, atskleistus kultūros asmenybių gyvenimo ir kūrybos perlus, lietuvių literatūros ir kritikos lauko puoselėjimą, istorijos ir kultūros vertybių sklaidą. Rašytojo darbai svarbūs Lietuvos kultūrinei atminčiai, išleistos knygos reikšmingos praeities ir dabarties sampynai, o asmeninė laikysena liudija, kodėl verta gyventi kūrybiškai. Palinkėta jubiliatui ir toliau tęsti dialogą su kultūra, likti palytėtam šviesos ir vilties! Rajono atstovė Seime R. Baškienė įteikė jubiliatui Kuršėnų krašto kepėjų specialiai jubiliatui iškeptą ir papuoštą duonos kepalą, o žymusis tautodailininkas R. Baškys padovanojo S. Lipskiui jo išdrožtą prasmingą figūrą su rašytojo darbo detalėmis.
Garbųjį S. Lipskį sveikino Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė B. Jonuškaitė, Rašytojų klubas, literatūros kritikai, skaitovai, muzikos atlikėjai, gyvenimo bendražygiai. Renginio vedėjas – aktorius, skaitovas Juozas Šalkauskas, dainas atliko dainininkas ir kompozitorius Vygantas Kazlauskas.

Renginio metu pristatyta rašytojo jubiliejaus išvakarėse išleista naujoji S. Lipskio knyga “Vienatvės ir pragaro spąstuose”, kurioje perteikiama rašytojo Balio Sruogos paskutiniųjų gyvenimo metų drama.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts