Vandalizmo pėdsakai palikti atminčiai?  

dav

SKAITYTOJAI TEIRAVOSI


Daugiau nei prieš savaitę buvo nusiaubta Daugėlių pušyno vasaros estrada Kuršėnuose. Tačiau prabėgus net dešimčiai dienų tvarkyti teritorijos neskubama.

Teritorija netvarkoma

Į redakciją kreipėsi keletas Daugėlių gyventojų, kurie teiravosi, kodėl seniūnija netvarko vandalų nusiaubtos Daugėlių pušyno poilsio zonos.

„Prabėgo jau savaitė, tačiau poilsio zona atrodo kaip po karo. Kaip ir po vandalų siautėjimo savaitgalio, poilsio zonoje mėtosi aplaužytos šiukšlių dėžės, skardos, suolų nuolaužos, lentelės. Nejaugi miesto seniūnija neturi žmonių sutvarkyti teritorijos, o gal seniūnijai visai nerūpi atokiau nuo centro esantis pušynas. Suprantame, kad tai kainuoja, tačiau negi vandalų nusiaubtą teritoriją taip ir laikysime iki pavasario“, – skundėsi žmonės.

Pasak gyventojų, jie kreipėsi į seniūniją, tačiau ten jiems patarė kreiptis į urėdiją, nes neva šios teritorijos seniūnijai nepriklauso tvarkyti.

„Kas kitas yra miesto šeimininkai, jei ne seniūnija? Ir jeigu urėdija teritorijos netvarko, tai seniūnija turėtų juos įspėti“, – piktinosi žmonės.

Pažadėta sutvarkyti

„Kuršėnų krašto žinių“ redakcija paaiškinimo kreipėsi į Kuršėnų miškų urėdiją, nes tuoj po vandalų siautėjimo miesto seniūnas Vytautas Gedmontas sakė, jog šia teritorija rūpinasi urėdija.

Kuršėnų miškų urėdas Algimantas Kundrotas sakė, jog tik šią savaitę buvo pabaigti skaičiuoti patirti nuostoliai ir dėl vandalų siautėjimo bei patirtų nuostolių atlyginimo iš kaltininkų kreiptasi į policiją.

„Iki gruodžio dešimtosios planuojame atstatyti tai, kas buvo suniokota. Nešalinome nuolaužų, kol skaičiavome nuostolius. Artimiausiu metu jos bus pašalintos. Šiuo metu ieškome rangovų, kurie atliktų atstatymo darbus“, – žadėjo urėdas.

Pasak jo, teko girdėti, jog ten girtavo apie penkiolika jaunuolių, o vieną įtariamąjį policija neva yra jau nustačiusi.

Urėdas minėjo, jog pušyne siautėjo ne tik Vaikų namų auklėtiniai, bet ir vietinių daugėliškių vaikai.

„Ši poilsio zona buvo įrengta už Europos Sąjungos ir urėdijos lėšas, todėl labai gaila, kad patys Daugėliuose gyvenantys žmonės nesaugo to, kas skirta jiems“, – apgailestavo A. Kundrotas.

Paklaustas, ar nebūtų geriau įrengti kameras ir taip apsaugoti turtą nuo vandalų, urėdas minėjo, jog brangiai kaštuoja jų išlaikymas.

 Saulius JUŠKEVIČIUS
Socialinio tinklo „Facebook“ vartotojos „Aš Roma“ nuotr.
Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts