Nesigviešk bankomate rastų pinigų ar banko kortelės

Sunku atsakyti į klausimą, kokių žmonių  pasaulyje daugiau – sąžiningų ar nesąžiningų. Šiaulių apskrities policija turi daug šaunių pavyzdžių, kai bankomatuose ar kur kitur rastos didžiulės pinigų sumos bei banko mokėjimo kortelės atnešamos į policiją ir jų grąžinimas savininkams suteikia daug džiaugsmo. Tačiau gegužės 12-osios įvykiai  Šiaulių rajone, Kuršėnuose, patvirtino teiginį, kad yra daug ir nesąžiningų žmonių, kurie tik ir tyko pasipelnyti iš žmonių išsiblaškymo.

Gegužės 12-osios vidurdienį 74 metų Kuršėnų gyventoja su savo vyru atėjo prie miestelyje,Vilniaus g., esančio bankomato. Vyras prisėdo ant netoliese esančio suoliuko, o moteris nuėjo prie bankomato pasiimti pensijos. Jai suspaudžius pageidaujamos pinigų sumos skaičius, už moters nugaros kilo triukšmas, kuris nukreipė moters dėmesį ir išblaškyta  senjorė pasiėmė tik bankomato grąžintą mokėjimo  kortelę, o 400 eurų pasiimti pamiršo. Nuėjusi prie ant suoliuko sėdinčio sutuoktinio, moteris vis dar girdėjo ir matė prie bankomato stovinčių dviejų vyrų kivirčą, kurie tarpusavyje net susitumdė. Kai ji išgirdo vieno jų pasakytą frazę „grąžink pinigus“,  pažiūrėjo į savo piniginę ir suprato, kad ji iš bankomato pinigų nepasiėmė. Tuo metu vienas vyriškis nuo bankomato pasišalino, o kitas buvo sulaikytas praeivio. Tačiau pas sulaikytąjį policijos pareigūnai iš bankomato pasisavintų pinigų nerado.

Ikiteisminio tyrimo metu paaiškėjo, kad su pinigais pasišalino kartu buvęs 32 metų jo pažįstamas. Pastarąjį vyrą Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai sulaikė tos pačios dienos vakare. Jam buvo nustatytas 3,88 prom. girtumas. Pas įtariamąjį iš visos pasisavintos sumos tebuvo likę 30 eurų. Kitus buvo spėjęs išleisti puotaudamas pas pažįstamą moterį.

Vyras pripažino paėmęs iš bankomato svetimus pinigus ir žadėjo moteriai juos grąžinti. Tačiau, nepaisant to, jam pareikšti įtarimai dėl vagystės ir teks stoti prieš teismą.

Tą pačią dieną kitas Kuršėnų gyventojas susigundė iš bankomato pasisavinti svetimą banko mokėjimo kortelę.

Kuršėnuose,  toje pat Vilniaus g., esančioje parduotuvėje, 29 metų mergina, iš bankomato pasiėmusi 10 eurų, pamiršo pasiimti banko kortelę. Jos radėjas, apsidžiaugęs tokia išsiblaškiusios merginos „dovanėle“, ja pasinaudojo čia pat esančioje parduotuvėje. Kadangi kortelė buvo bekontaktė, jos kodo žinoti jam ir nereikėjo. Net penkis kartus jis mokėjo už pirkinius, atsiskaitydamas pasisavintąja kortele, ir išleido beveik 60 eurų.

Kuršėniškė, sužinojusi apie ištuštėjusią savo banko sąskaitą, kreipėsi į policiją. Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai jau kitą dieną nustatė, kas šeimininkavo merginos sąskaitoje. Peržiūrėję parduotuvės ir prie parduotuvės esančias vaizdo kameras, pareigūnai pamatė, kaip garbaus amžiaus vyras su moterimi, apsiprekinę ir ant dviračio susikrovę įsigytas prekes, išpėdino iš parduotuvės teritorijos. Pavažiavę ta kryptimi, kuria nuėjo įtariamieji, vieno namo kieme pareigūnai išvydo vaizdo įraše matytą dviratį. Paaiškėjo, kad jo 60-metis savininkas ir pasinaudojo svetima banko mokėjimo kortele, nors jo žmona sako tam ir prieštaravusi. Dėl neteisėto disponavimo svetima elektronine mokėjimo priemone pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Taigi, lįsti į kito žmogaus banko sąskaitą ar pasisavinti bankomate rastus pinigus – tai tokia pat nusikalstama veika, kaip ir lindimas į kito žmogaus kišenę. Radai svetimą banko kortelę – nešk į banką ar policiją, nes tai ne radinys, tai – svetimas turtas, kurio savininką bankas tikrai žinos, o bankomate įrengtos vaizdo kameros fiksuoja visų čia atliekančių operacijas asmenų veidus ir identifikuoti žmogų, pasisavinusį svetimus pinigus ar kortelę, darosi vis lengviau.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts