Valdininkai darbą pradeda nuo kavos ir torto…

Šiaulių rajono valdininkai į darbą galimai žiūri pakankamai atsainiai – dažnas nesigėdija ir gerokai susivėlinti, bet dėl to net nesijaučia nejaukiai. Bet jei ir ateina laiku, pirmiausia į rankas čiumpa ne rašiklį, o kavos puodelį. Kad dauguma mėgsta kavą siurbčioti bei valgyti tortą darbo metu, įsitikinome apsilankę pastate.
Darbo pradžia labai rami
Gavę nusiskundimų iš gyventojų, žurnalistai atliko tyrimą, ar tikrai reikia  laukti specialistų dėl jų vėlavimo į darbą ar kavos gėrimo nuo pat ryto. Į trijų aukštų pastatą įeiname lygiai 8 valandą pirmadienio ryte. Prie pat paradinių durų įkurtas informacijos teikimo langelis kol kas uždarytas – nėra nė gyvos dvasios. Kur eiti ir ko klausti – nežinia, tad kelią reikia susirasti ne tik mums, bet ir kiekvienam užsukusiam interesantui. Padeda informacinės lentelės, bet du koridoriai klaidina, o ir pastate įsikūrusios net kelios įstaigos. Be rajono savivaldybės ir jos administracijos ten dirba specialistai iš Vyriausybės atstovo tarnybos, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcijos, Nacionalinės žemės tarnybos, net Švietimo ministerijos padalinio Šiauliuose. Tokioje painiavoje galima lengvai pasiklysti, nes kas čia supaistys, kokios įstaigos darbuotojas į darbą vėluoja.
Kabinetai užrakinti, o interesantai priversti laukti
Per penkiolika minučių užfiksuojama mažiausiai 12 pavėlavusių žmonių. Tiesa, nėra žinoma, ar visi neskubantys į darbą buvo rajono savivaldybės administracijos klerkai. Tą sako ir koridoriuje sutiktas Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis. Vaikštant pirmo aukšto koridoriumi, praėjus dešimčiai minučių nuo darbo pradžios bent pusė kabinetų dar užrakinti. Jokio įspėjimo, kad atostogos, liga ar komandiruotė – bet kuris interesantas yra priverstas „bučiuoti“ užrakintų durų rankeną. Nereikia vargintis ir bandyti eiti pas skyriaus vedėją, dažnu atveju jis ar ji kuriame nors skyriaus kabinete geria kavą ir mėgaujasi tortu.
Vietoj buhalterinių knygų ant stalo – tortas
Būtent tokia situacija atsitiko Buhalterinės apskaitos skyriuje. Tikrinant, ar yra kabinetuose specialistai, viename jų nuo pat ryto keturiese sėdėjo prie saldumynais nukrauto stalo. Pasiteiravus, ar tikrai etiška nuo pat ryto kilnoti porcelianinius puodelius, valdininkai įsižeidė. Viena jų bandė išvedžioti, kad gerdama kavą nuo pat ryto su skyriaus darbuotojais, ji nei Darbo kodekso, nei vidaus darbo tvarkos taisyklių nepažeidžia – esą dabar atsigers, o pirmutinės kavos pertraukėlės metu jie visi darbuosis. Paprašyta prisistatyti, moteris du kartus atsisakė – nurodė, kad parašytumėme, jog „valdininkė, kurios vardas yra „NESVARBU”. Vėliau paaiškėjo, kad tai buvo pati skyriaus vedėja Valerija Mikalauskienė. Jos pavaduotoja Leontija Šerkšnienė lygiai taip pat pradėjo darbo savaitę – prie gausaus vaišių stalo.
Vadovai nemato nieko blogo
Beklaidžiojantį koridoriumi mane pastebi administracijos direktorius. Išdėsčius pamatytą situaciją, jis pasikviečia pas save į kabinetą. Kartu pokalbyje dalyvauja ir pavaduotoja Regina Rupšienė. Jų abiejų požiūris sutampa – nėra nieko blogo, jei darbuotojai vėluoja į darbą, jei jie išeina anksčiau iš darbo. Abu vadovai tvirtino, kad svarbiausia, jog laiku ir kokybiškai būtų atliktas darbas. Administracijos vadovas G. Karklelis kaip argumentą nurodo, kad dar nėra nė vienas gyventojas nusiskundęs, kad kurio nors savivaldybės darbuotojo  buvo nepriimtas. Vėliau su pavaduotoja R.Rupšiene sutartinai tvirtino, kad skyriaus darbuotojams nedraudžiama gerti kavą, jei vyksta gamybinis susirinkimas. Tiesa, taip ir liko neaišku, kokiu būdu interesantai supras, kada skyriuje vyksta gamybiniai susirinkimai. Pavaduotoja pateisino vėluojančius, nes jos, nuomone, reikia žiūrėti iš žmogiškos pusės. Tai leidžia daryti „palaisvėjęs“ Darbo kodeksas. Pokalbio metu net išaiškėjo, kad interesantai net gali būti pakviesti kartu išgerti kavos – taip sakant, nemokama kavinė. Pokalbio pabaigoje valdininkė nesidrovėjo atskleisti neigiamą nuomonę apie pilietiškai nusiteikusius asmenis, kurie atskleidžia valdininkų negeroves.
Meras A. Bezaras: tai netoleruotina
Tą patį pirmadienį nuo 8.30 iki 9.00 vykusiame pasitarime su meru bei skyrių vedėjais Administracijos direktorius G. Karklelis visus iš karto informavo apie pavėlavusiųjų skaičių. Rajono vadovas Antanas Bezaras, paprašytas pakomentuoti apie vėluojančius į darbą, neslėpė, kad tokia situacija netoleruotina: „Tai nėra nenormalu – yra vidaus tvarkos taisyklės, jų reikia laikytis. Mūsų aukšte (meras dirba trečiame pastato aukšte – red.) tą jau buvau išgyvendinęs. Bet reikės apie tai rimtai pasikalbėti, nes jau, matyt, atsileido. Iš karto reaguosime. Aš matau problemą, privalome reaguoti“.
Pokyčiai akivaizdūs
Praėjus vos porai dienų, redakcijos duomenimis, net tie, kurie nuolat vėluodavo į darbą, antradienį ir trečiadienį atėjo laiku. Beje, taip gerokai nustebindami savo kolegas. Taip pat žadama ir dažniau kontroliuoti darbuotojus tiesiogiai, nes skyrių vedėjai ne visai tinkamai atlikdavo šią savo funkciją.

Marius AleksiūnasTotal
0
Dalinasi
Related Posts