Kvietimas diskutuoti

Ar Šiaulių rajonas taps miesto dalimi?
Pasaulyje intensyvėja globalizacija, kuriasi megapoliai. Štai Kauno meras V. Matijošaitis  televizijos laidoje mestelėjo frazę, kad Kauno rajonui prisijungus prie Kauno miesto jis galės gyventi savo naujajame dvare, esančiame Kauno rajone, Kačiūniškėje. Beje, prie Kauno miesto nori prisijungti 13 Kauno rajono seniūnijų.
Kokia padėtis Šiaulių rajono savivaldybėje – ar ne geriau kai kurioms rajono seniūnijoms būtų prisijungti prie miesto?
Daugelis rajono gyventojų dirba mieste
Šiaulių rajono savivaldybė yra žiedinė ir daugelis jos gyventojų  dirba Šiaulių mieste, o būstą turi Šiaulių rajone. Žmonėms galbūt taip patogiau, nes Šiaulių rajone mažesnis žemės mokestis.
„Statykitės namus Šiaulių rajone, pas mus mažesnis žemės mokestis – viename susitikime su radviliškiečiais juokaudamas siūlė Šiaulių rajono meras A. Bezaras.
Paklaustas, kodėl Šiaulių rajono savivaldybės gyventojų atlyginimai nedideli – vidurkis vos perkopia per 600 eurų, meras atsakė, kad daugelis rajono gyventojų dirba Šiaulių mieste ir gauna didelius atlyginimus, tad situacija su atlyginimų vidurkiais neatitinka tikrovės – tokia situacija daugelyje žiedinių savivaldybių.
Rajone geresnės sąlygos verslui
Šiaulių rajono vadovai taip pat neslepia, kad  rajone viskas daroma, kad pritrauktų kuo daugiau verslininkų: operatyviai sutvarkomi dokumentai, reikalingi įmonės steigimui, suteikiama lėšų įmonės įkūrimui.
Galbūt rajonas sutaupytų lėšų?
Kaip žinia, Ginkūnų ir Vijolių gyvenvietės priklauso Šiaulių rajonui, tačiau daugelis jų gyventojų dirba mieste, vaikai taip pat lanko miesto mokyklas. Pasak Šiaulių rajono Sporto ir švietimo skyriaus vedėjos J. Šertvytienės, nebūtų tikslinga šalia miesto steigti rajono gimnaziją, kuri galimai nepajėgtų konkuruoti su miesto ugdymo įstaigomis. Beje, iš Šiaulių rajono per tūkstantį mokinių renkasi miesto mokyklas.
Yra ir dar vienas niuansas – lėšos, skiriamos iš rajono biudžeto gyvenvietėms, esančioms šalia miesto. Šiaulių rajono savivaldybės taryba patvirtino sprendimą, kuriuo iš rajono biudžeto bus prisidedama prie Ginkūnų kaimo Švedės, Rasos, Aušros ir Žeimių gatvių sankryžos rekonstrukcijos. Prisidėjimo suma nemaža – apie 300 tūkst. eurų. Taip pat Gegužių kaime bus rekonstruojama Vėtrungės gatvė, rajono savivaldybės prisidėjimas prie šio projekto būtų 472 tūkst. eurų. Tad vien iš paskutinių projektų būtų sutaupoma apie 800 tūkst. eurų.
Tačiau, pasak A. Bezaro, savo nuomonę dėl prisijungimo prie Šiaulių miesto turėtų išsakyti patys rajono gyventojai.
Dar vienas pastebėjimas – Šiaulių rajono savivaldybė yra Šiaulių mieste, daugelis jos darbuotojų gyvena mieste. Beje, pasinaudodami tuo, kad mieste dirba net du merai – miesto ir rajono – kai kurių įstaigų vadovai reikiamos pagalbos mieliau kreipiasi į rajono merą A. Bezarą. „Pas šį merą lengviau patekti, jis supratingas, geranoriškas“,- šypsodamiesi sako vadovai.
Ar Kuršėnuose įsikurs rajono  savivaldybė?
Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai kartas nuo karto padiskutuoja apie rajono savivaldybės įkūrimą Kuršėnų mieste. „Rajono savivaldybė turėtų būti ne perkelta, o įkurta Kuršėnuose“,- paskutiniame posėdyje sakė Tarybos narys Jonas Novogreckis. Beje, net pastatas  savivaldybei buvo  siūlomas Kuršėnų miesto centre, Vilniaus gatvė Nr. 3. Tačiau, kitų politikų nuomone, į Kuršėnuose esančią savivaldybę nebūtų patogu važinėti rajono gyventojams iš Kairių, Aukštelkės, Bubių.
Šiuo metu į Kuršėnus perkelti Kultūros, Paveldosaugos, Jaunimo reikalų skyriai. Tačiau kiti, žmonėms reikalingiausi, skyriai palikti Šiaulių mieste esančioje savivaldybėje.
Tad kviečiame „Kuršėnų krašto žinių“ skaitytojus diskusijai – ar reikėtų Šiaulių rajono savivaldybę įkurdinti Kuršėnuose, ar būtų racionaliau kai kurias rajono seniūnijas prijungti prie Šiaulių miesto?
Lauksime jūsų nuomonių bei pamąstymų.

„Kuršėnų krašto žinių“ redakcija

Total
0
Dalinasi
Related Posts