„Vaikų svajonės“ pradeda naują iniciatyvą su Vaikų dienos centrais

Socialinio projekto „Vaikų svajonės“ dėka socialinės rizikos šeimose gyvenančių vaikų svajonės prieš Kalėdas išsipildo jau aštuonerius metus. Pernai išpildytas rekordinis svajonių skaičius – per 18 tūkst.! Tačiau projekto organizatoriai nežada sustoti – šiandien dienos šviesą išvydo nauja iniciatyva, kuria bus siekiama padėti Vaikų dienos centrams ir juos lankantiems vaikams visoje Lietuvoje.

Pasak „Vaikų svajonių“ įkūrėjo Juliaus Gregorausko, mintis organizuoti projektą su Vaikų dienos centrais (VDC) kilo artimiau susipažinus su jų veikla ir įgyvendinant centrus lankančių vaikų svajones: „Daugeliui čia besilankančių Vaikų dienos centras – antrieji namai. Čia jie ruošia namų darbus, mokosi, žaidžia ir bendrauja, tad tai puiki terpė vaikams tobulėti, lavinti savo talentus ir augti. Jei tam, kad Lietuvoje užaugtų naujasis A. Sabonis ar M. K. Čiurlionis tereikia keleto papildomų krepšinio kamuolių ir teptukų, mūsų komanda negali sau leisti sėdėti rankų sudėjus“,  – šypsosi J. Gregorauskas

Kviečia prikelti daiktus naujam gyvenimui

Naujo projekto tikslas – iki birželio 1-osios, Tarptautinės vaikų gynimo dienos, surinkti šiems vaikų dienos centrams tokių daiktų, kurie prisidėtų prie vaikų lavinimo ir praturtintų jų laisvalaikį. „Deja, bet šiandien situacija daugumoje VDC yra labai prasta – 30 vaikų turi dalintis keliomis knygomis, pora dėlionių ar vienu krepšinio kamuoliu. Kai kurioms namų darbų užduotims reikalingas kompiuteris – dažnas VDC lankantis vaikas jo namuose neturi, tad neturi ir galimybės tinkamai atlikti namų darbus“, – pasakoja J. Gregorauskas.

J. Gregorauskas neabejoja, kad lietuviai noriai prisijungs ir prie šio projekto: „ Kad Lietuvoje gyvena labai daug gerų žmonių supratome jau per pirmąsias „Vaikų svajonių“ Kalėdas. Norintys prisidėti prie Vaikų dienos centrų svajonių, pagelbėti gali knygomis, stalo žaidimais, dėlionėmis, sportiniu inventoriumi (taip pat paspirtukais ir riedlentėmis!), piešimo reikmenimis ar išmaniaisiais įrenginiais bei kompiuteriais. Puikiai tinka ir naudoti daiktai! Jūsų namuose jie, galbūt, guli visai pamiršti, o vaikų rankose atgimtų naujam gyvenimui.“

Prisideda ir verslai

Prie projekto šiuo metu jau prisijungė daugiau nei 100 vaikų dienos centrų iš visos Lietuvos: „Tai daugiau nei trečdalis visų mums žinomų VDC“, – projekto plėtra džiaugiasi J. Gregorauskas.

Projekto partneriais tapo UAB „DPD Lietuva“ ir UAB „Studio moderna“, kurie padės perduoti dovanotus daiktus Vaikų dienos centrams, pagelbės su tiesiai į projektą atsiųstų daiktų sandėliavimu bei išskirstymu visiems dalyvaujantiems VDC.

Daiktus vaikams galima perduoti vienu iš trijų pasirinktų būdų: nemokamai išsiųsti per DPD kurjerius, įteikti asmeniškai nuvykus į VDC arba atnešti į bet kurią Top Shop/Dormeo parduotuvę – iš čia paaukoti daiktai keliaus į tuos VDC, kur jų labiausiai trūksta.

„Be abejo, skatiname, dovanas vaikams galima perduoti ir asmeniškai – tai būtų puiki proga kiekvienam aplankyti vieną iš Lietuvos vaikų dienos centrų, susipažinti su vaikais, užmegzti su jais ryšį, sužinoti ką veikia šios organizacijos ir koks svarbus jų atliekamas darbas. Esu tikras, kad gerų emocijų toks apsilankymas suteiks ne tik vaikams, bet ir patiems dovanotojams“, – tiki J. Gregorauskas.

Pagelbėti Vaikų dienos centrams ir juos lankantiems vaikams iki birželio 1 d. galite www.dcsvajones.lt

Total
0
Dalinasi
Related Posts