Vaikų knygos, muzikos ir poezijos šventė Kuršėnuose   

Eilėmis prasidėjo popietė rajono Kultūros centre. Jau 13-ąjį kartą Kuršėnuose buvo paminėta Tarptautinė Vaikų knygos šventė.

Knygos šventė

Džiugu, kad tokią saulėtą ir šiltą dieną salė buvo pilnut pilnutėlė, o šio pavasario knygos šventė buvo ypatinga dar ir tuo, kad minėjome kuršėniškio kompozitoriaus, grafiko, pedagogo,  taip pat ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos skaitytojo Vytauto Šeinausko 80-ąsias gimimo metines. Kompozitorius daugiausia kūrė daineles vaikams, iš maestro sukurtų dainų yra išleista 16 knygelių. Daugumos jų leidybą rėmė Šiaulių rajono savivaldybė ir prie to labai daug prisidėjo tuo metu Šiaulių rajono vicemere dirbusi bibliotekos globėja Rima Baškienė.
Šventėje dalyvavo garbūs svečiai: Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė, kompozitoriaus Vytauto Šeinausko sesuo ir buvusi bibliotekos darbuotoja Nijolė Dagienė bei geriausi bibliotekos bičiuliai, partneriai, skaitytojai.
Kompozitorių Vytautą Šeinauską gražiu teatralizuotu pasirodymu pristatė Kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Ikaras“. Renginį vedė Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja Karolina Jasiukevičiūtė ir vyresnioji bibliotekininkė Vilma Grudžinskienė.

Skambėjo muzika

Pasirodymų būta tikrai nuotaikingų ir skambių. Kuršėnų vaikų globos namų ugdytiniai atliko vieną iš kompozitoriaus dainelių „Sutemų šalies ežiai“ (vadovė Rasma Veličkienė), Pavenčių mokyklos-daugiafunkcinio centro darželio meninio ugdymo mokytoja Audronė Šetikienė, kuri dar ir yra Vytauto Šeinausko knygos „Muzika gyvenimui“ sudarytoja, paruošė dainelę „Vilko pupa“. Dainos „Rūtelė“ kvietė paklausyti Pavenčių mokyklos-daugiafunkcinio centro 6-os klasės mergaičių ansamblis, vadovaujamas mokytojos Vaidos Vielavičienės. Skambias Juozo Erlicko eiles „Sena knyga“ padeklamavo Daugėlių mokyklos ketvirtokai – Aidas Gustys ir Saulius Šivickas.

Padėkos skaitytojams
Norėdama išlaikyti tradicijas, biblioteka paskelbė keturias nominacijas aktyviausiems skaitytojams: Lukui Jonaičiui už draugiškumą ir mandagumą, Patricijai Norkutei už stropumą ir žinių troškimą, Saulei Rakauskaitei už ištikimybę ir drąsą bei Ugnei Matutytei už aktyvumą ir smalsumą.
Renginio pabaigoje padėkota visiems dalyviams ir palinkėta kuo dažniau pajusti skaitymo džiaugsmą ir kad knyga taptų kiekvieno geriausiu draugu.

Džiaugiamės galėdami pranešti, kad visai netrukus Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje bus įrengta ir atidaryta kino erdvė, kur bus galima leisti laisvalaikį, žaisti stalo žaidimus bei žiūrėti populiariausius filmus.

Vilma GRUDŽINSKIENĖ,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts