Sporto mokyklos pastatas vėl virsta griuvėsiais?

Rajono vardą garsinanti vienintelė Kuršėnų sporto mokykla jau seniai prašosi remonto. Tačiau nuo pat persikėlimo į buvusį klubą mokykla Savivaldybės politikų dėmesio sulaukė tik tuomet, kai ant galvų pradėjo byrėti tinkas, o paradiniais laiptais lipti tapo pavojinga.

Graudus vaizdas

Kuršėnų sporto mokykla į buvusias Daugėlių klubo patalpas persikėlė 2012 metais iš Kuršėnų S. Anglickio pagrindinės mokyklos, kur glaudėsi vos keliuose nedideliuose kabinetuose.

Nors patalpos nekėlė didelio džiaugsmo, tačiau garsių sportininkų plejadą išugdžiusiai mokyklai tai buvo savi namai, kurių iki šiol neturėta.

Perkelti perkėlė, tačiau ir pamiršo. Nuo pat persikėlimo mokyklos remontui nebuvo skirta lėšų.

Vaizdas pasibaisėtinas

Kuršėnų sporto mokykla – vienintelė sporto mokykla rajone, kurios sportininkai garsina rajono vardą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Tačiau ji glaudžiasi metų metus remonto nemačiusiame pastate.

Vos pasukus į Liepų gatvę akims atsiveria graudus vaizdas – priekyje stovi pastatas, kuris prašyte prašosi remonto. Namo sienos nutekėjusios, vietomis išbyrėjęs sienų tinkas. Priėjęs arčiau pamatai, kad paradiniai laiptai, kuriais kasdien laipioja vaikai, baigia sugriūti, plytelės vos laikosi ant plono cemento sluoksnio.

Ne ką geresnis vaizdas ir pastato viduje. Fojė, kur įrengta bokso treniruočių salė, sienose matosi užtaisytos skylės, kai kur jas bandyta užmaskuoti plakatais, nuo lubų byra atsilupę dažai.

Sporto salėje, kurioje vyksta įvairios varžybos ir ja naudojasi Daugėlių pagrindinės mokyklos moksleiviai, nes ten sporto salės nėra visai, taip pat prašosi remonto. Nors čia vaizdas bent jau kiek pamalonina širdį, nes vienoje salės pusėje pradėti keisti langai.

Aptriušusio pastato vaizdą galima išvysti ne tik iš paradinės pusės, bet ir kitoje pusėje vaizdas mažai kuo skiriasi.

Pradedama atsinaujinti

Kuršėnų sporto mokyklos direktorė Ilona Vaičiulienė mokyklai vadovauja tik nuo šių metų vasario ir nėra linkusi sutikti, kad mokykla jau taip blogai atrodo.

„Iš Kūno kultūros ir sporto departamento, parašę projektą, gavome dalį lėšų salės langams pakeisti. Gautų pinigų užteko tik vienai salės pusei. Darbai turėtų būti baigti per mokinių žiemos atostogas. Dabar ieškome finansavimo kitos pusės langams. Jau sausio mėnesį turėtų prasidėti pastato prie stadiono renovavimo darbai. Jie vyks gavus ES finansavimą. Savivaldybė buvo skyrusi lėšų, už kurias sutvarkėme mergaičių rūbinę, suremontavome mokytojų kabinetus. Iš savų lėšų sutvarkėme administracines patalpas, kad nebūtų gėda priimti į mokyklą atvykstančius svečius. Jau skirtos lėšos pastato stogo ir paradinių laiptų remontui“, – nuveiktus ir būsimus darbus vardijo direktorė.

Pasak jos, nei mokykla, nei Investicijų ir projektų valdymo skyrius kol kas nerado galimo finansavimo viso pastato renovacijai, nes dabar lėšos skiriamos tik sporto aikštynų sutvarkymui ar renovacijai.

Direktorė patvirtino, jog mokyklos vidaus patalpų remontui anksčiau nebuvo skiriama lėšų.

Kada pastatas buvo kapitaliai remontuotas, negalėjo pasakyti ir rajono Savivaldybės valdininkai.

Sportas buvo pamirštas

Pasak rajono Tarybos nario, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininko Martyno Rusteikos, ankstesnė rajono Taryba tikrai mažai dėmesio skyrė sportui.

„Apleistas sporto mokyklos pastatas tai akivaizdžiai įrodo. Dabartinė Taryba jau skyrė lėšų stogui ir laiptams sutvarkyti“, – aiškino komiteto vadovas.

Rajono meras Antanas Bezaras pripažino, kad mokyklos pastato vaizdas tikrai nekoks. Jis patvirtino, kad stogo ir laiptų remontui biudžete pinigai jau skirti.

„Gėda rajono valdžiai, kad tiek metų sporto mokykla buvo lengvam užriby. Reikia sutvarkyti stogą ir laiptus, o po to bandysim įkišti koją į vidų. Ieškosim lėšų“, – sakė jis.

Meras neslėpė, jog dėl to buvo kalta ir administracija, kuri ilgą laiką skirdavo laikinus mokyklos   vadovus.

Saulius JUŠKEVIČIUS
Autoriaus nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts