Vaiko teisių gynėja: ,,Vaikai turi teisę gatvėje jaustis saugūs, bet yra ir pareiga – gatvėje elgtis pagal taisykles“

Spalio tryliktoji – Europos saugaus eismo diena. Ją Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius (VTAS) paminėjo kartu su Gegužių progimnazijos pirmokais. Vaikams surengta viktorina apie saugų elgesį gatvėje bei vaiko teises ir pareigas.
,,Kodėl Europos saugaus eismo dieną kalbame apie vaiko teises ir pareigas? Todėl, kad vaikai turi teisę gatvėje jaustis saugūs, bet yra ir pareiga –  vaikai būdami gatvėje ir važiuodami automobiliais bei autobusais turi elgtis pagal taisykles, saugoti savo ir draugų sveikatą ir gyvybę“, – pabrėžė Šiaulių apskrities VTAS vyr. specialistė Jolita Margevičienė.
Europos saugaus eismo diena su pirmokais paminėta vaikų klube ,,Kibirkštis“ saugaus eismo klasėje. Saugaus eismo mokytoja Solveiga vaikams išsamiai gatvės makete paaiškino, kaip juda automobiliai, kaip turi elgtis pėstieji, kai ketina pereiti gatvę ar išlipę iš automobilio. Vaikai taip pat žiūrėjo specialius, saugaus eismo taisykles iliustruojančius filmukus. Šiaulių apskrities VTAS surengtoje viktorinoje buvo klausimų, kaip vaikai suprato saugaus eismo taisykles.
,,Kai važiuojame mašina, aš visada tėtį įspėju, kad prisegtų mane saugos diržu“, – toks buvo vieno viktorinos dalyvio atsakymas.
,,Kai kitoje gatvės pusėje pamatau draugą, niekada nebėgu per gatvę ir nešaukiu draugo, kad jis bėgtų pas mane. Pirmiausia apsižvalgau, kur perėja, tada apsidairau, ar saugu, ar sustojo mašinos manęs praleisti ir tik tada einu per gatvę“, – taip apie saugų eismą atsakė kita pirmokė.
,,Kai vakare vedžiojame šunį, aš visada uždedu jam švytintį antkaklį ir pati dėviu atšvaitą“, – sakė kita mergaitė.
,,Aš žinau, kad būnant mieste negalima staiga išbėgti į gatvę, arti gatvės spardyti kamuolį, einant per perėją negalima kalbėti telefonu. O jeigu tuo metu skambina mama, tai pirma reikia pereiti gatvę, nueiti toliau nuo mašinų ir tik tada atsiliepti telefonu“, – sakė pirmokė.
Patys aktyviausi viktorinos dalyviai apdovanoti  Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos skirtomis kuprinėmis, o visi vaikai gavo kitų dovanų – vaišinosi Tarnybos saldainiais ir ant jų popierėlių skaitė vaikų teises ir džiaugėsi Tarnybos dovanotais pieštukais.
,,Manau, kad padėjome vaikams suprasti jų pareigą – gatvėje elgtis atsakingai ir įtvirtinome teisę, kad vaikas viešoje erdvėje turi jaustis saugus“, – Europos saugaus eismo dienos renginį reziumavo Šiaulių apskrities VTAS vyr. specialistė Jolita Margevičienė.
Lietuvoje saugiam eismui akcentuoti skiriamos dvi datos. Spalio 13- ta diena paskelbta Europos saugaus eismo diena. Balandžio šeštąją Lietuva savo ruožtu yra paskelbusi saugaus eismo dieną. Kad saugiam eismui reikia skirti daug dėmesio byloja Kelių policijos pateikta informacija. Šiemet nuo metų pradžios Šiaulių mieste įvyko 89 eismo įvykiai, kur buvo sužaloti žmonės. Šiuose eismo įvykiuose nukentėjo 18 vaikų. Laimė, žuvusių vaikų Šiaulių mieste nėra.

Silva Šimkevičienė,
Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyrius Šiaulių apskrityje

Total
0
Dalinasi
Related Posts