Neatidėliotini darbai darže bei šiltnamyje

Kad daržovių derlius būtų gausu, o augalai nesirgtų, birželio mėnesį gausu darbų ir daržuose ir šiltnamiuose.

Patariama reguliariai skabyti (išlaužyti) šoninius agurkų ir pomidorų ūglius. Ir tai daryti, vertėtų, kol jie neišaugo ilgesni nei 3-5 cm. Pastebėta, kad jei skabysite 20-30 cm. šoninius ūglius, 1 kvadratiniame metre užauginsite 3 kg. mažiau agurkų ir pomidorų vaisių.

Tiesa, agurkų šoninius ūglius, skirtingai nei pomidorų, agurkų augintojai rekomenduoja nuskabyti ne visai, o tik nugnybti jų galus.

Pomidorus rišame prie kuoliukų antrą kartą.

Šiltadaržiuose auginamos daržovės vėdinamos, laistomos, papildomai tręšiamos. Inspektų langus, net šiltnamių stiklus galima nubalinti kalkėmis, nukris temperatūra. Pomidorai laistomi rečiau, bet gausiai, geriausiai iki pietų. Temperatūra palaikoma 15-30 laipsnių. Agurkai mažiau vėdinami ir geriau auga drėgnesniame ir šiltesniame negu pomidorai ore. Geriausia juos laistyti apie pietus. Nepamirškime, kad daugumos veislių agurkus ir jų hibridus apdulkina bitės. Šiltadaržio, daržovės laistomos panašios arba šiek tiek silpnesnės koncentracijos, kaip lauko daržovės, mineralinių trąšų tirpalu.

Nepakankamai bei nereguliariai laistomų agurkų vaisiai apkarsta, bei kartais sutrūkinėja.

Nereguliariai laistomų pomidorų vaisiai taip pat sutrūkinėja, be to juos gali pažeisti viršūnėlių puvinys.

Vijoklinėms pupelėms ir žirniams padaromos vytelių ar nestorų kartelių atramos. Svogūnų, kurie pradėjo formuoti ropeles, nelaistome. Daržovės daugiau nepurenamos, kai vešlūs lapai uždengia visą dirvos paviršių.

Bulvės kaupiamos 2-3 kartus. Paskutinį kartą – prieš bulvienojams uždengiant tarpueilius. Apkaupiami pomidorai, agurkai, kopūstai. Tos daržovės, kurios nepatręštos pavasarį mineralinėmis trąšomis ir auga ne per derlingoje dirvoje, papildomai tręšiamos mineralinėmis trąšomis.

Apžiūrimi braškių kereliai, skabomi tie ūsai, iš kurių neimsime kerelių padauginimui. Braškės dauginamos tik iš derlingų ir sveikų kerų ūsų. Todėl tokie kerai pažymimi kuoliukais ir leidžiama iš jų augti ūsams, kad susidarytų rozetės. Numatoma vieta naujam braškynui, iš anksto ruošiama dirva.

Pagal spaudą

Asociatyvios nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts