Užkirsti kelią korupcijai gali kiekvienas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) didžiuojasi vis stiprėjančia tiek gydymo įstaigų darbuotojų, tiek privačių asmenų netolerancija korupcijai. Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl bandymo papirkti vakcinavimo centro darbuotoją, siekiant išvengti skiepijimo COVID-19 vakcina, SAM pabrėžia, kad visi ministeriją pasiekiantys signalai dėl galimų pažeidimų yra iškart perduodami teisėsaugos institucijoms.

Vieninga medicinos darbuotojų ir visuomenės neigiama nuostata korupcijos atžvilgiu gali duoti reikšmingą rezultatą, išgujant šį žalingą reiškinį iš sveikatos sektoriaus. Labai svarbu, kad atliekami teisėsaugos tyrimai būtų nuodugnūs ir išbaigti tam, kad pasiektume visų norimą rezultatą – skaidrią sveikatos apsaugos sistemą.

Sveikatos apsaugos ministerija jau anksčiau yra gavusi panašaus pobūdžio informacijos dėl siekio suklastoti vakcinacijos faktus ir bandymus neteisėtai paveikti vakcinuojančius asmenis. Visi duomenys perduoti teisėsaugos institucijoms. Kol vyksta tyrimai, detalės neviešinamos.

Primename, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Klaipėdos vakcinavimo centre įvykusios situacijos, kai asmuo, siekdamas neteisėto įrašymo į pasiskiepijusiųjų nuo COVID-19 sąrašą be vakcinacijos, galimai pasiūlė kyšį.

Kaip informavo STT, tikrinant aplinkybes, nustatyta, kad Klaipėdos vakcinavimo nuo COVID-19 centre, asmuo pateikė medicinos darbuotojui, turėjusiam suleisti vakciną asmens dokumentus, prie kurių buvo pridėta 50 eurų kupiūra. Apie bandymą papirkti medikas informavo Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centro koordinatorių, kuris informaciją perdavė STT.

SAM Spaudos tarnyba

Total
0
Dalinasi
Related Posts