Už žiaurų elgesį su gyvūnu – 40 parų arešto bausmė

Šunį pasmaugusiam 52 metų Šiaulių rajono gyventojui R. R. skirta 40 parų arešto bausmė. Už žiaurų elgesį su gyvūnu baudžiamasis įsakymas priimtas Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose. R. R. arešto bausmę turės atlikti areštinėje – Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Baudžiamasis įsakymas įsiteisėjęs.

„Nuteistasis  suprato savo veiksmų pobūdį, numatė dėl tokių jo veiksmų galinčius atsirasti pavojingus padarinius ir jų norėjo, todėl veikė tiesiogine tyčia, – sako Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Martynas Galvičius. – Asmuo ikiteisminio tyrimo metu prisipažino visiškai, nuoširdžiai gailėjosi, tačiau nenorėjo pasakoti įvykio aplinkybių.“

 R. R. sutiko, kad ikiteisminis tyrimas būtų baigtas teismo baudžiamuoju įsakymu ir sutiko su bet kokia jam paskirta bausme. Paskirta bausmė mažintina vienu trečdaliu, kadangi baudžiamoji byla baigta baudžiamuoju įsakymu, be to, kaltinamasis prisipažįsta esąs kaltas. Kaltinamojo R. R. atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi dėl jos padarymo. Jo atsakomybę sunkina tai, kad nusikaltimą padarė būdamas recidyvistu.

Kaltinamasis R. R. padarė vieną nesunkų nusikaltimą. Nusikaltimas yra baigtas, padarytas tiesiogine tyčia. Nusikaltimą padarė būdamas teistas, teistumui neišnykus.

Teismas nustatė, kad R. R. žiauriai elgėsi su gyvūnu. Šių metų rugsėjo 22 d. apie 9 val. Šiaulių rajone, daugiabučio namo ūkiniame pastate, R. R. tyčia, ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu daiktu, galimai virve ar diržu, ant medinių kopėčių pasmaugė daugiau nei 12 kg sveriantį beveislį šunį. Vėliau, šunį įdėjęs į maišą, užkasė už ūkinio pastato. Liudytojai ikiteisminio tyrimo metu parodė, kad vyras buvo nepatenkintas šuniu todėl, kad per daug ir per garsiai loja.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/
Total
0
Dalinasi
Related Posts