Vykdyta projekto ,,Ventos upės viešosios erdvės Kuršėnų mieste įrengimas ir pritaikymas bendruomeniniams ir verslo poreikiams” patikra

Centrinės projektų valdymo agentūros specialistai įvykdė projekto „Ventos upės viešosios erdvės Kuršėnų mieste įrengimas ir pritaikymas bendruomeniniams ir verslo poreikiams” patikrą projekto įgyvendinimo vietoje – Kuršėnuose. Patikros metu buvo tikrinamos tilto konstrukcijos, apšvietimas, takai, vaikų žaidimo aikštelė. Taip pat tikrinami statybos žurnalai, statybos užbaigimo deklaracijos ir kiti statybos dokumentai. Pasak patikrą vykdžiusių CPVA Urbanistinės plėtros projektų skyriaus vyresniosios projekto vadovės Astos Gabijūnienės ir vyresniosios inžinierės Rimos Šileikienės, darbai atlikti tinkamai, pastebėjimų neužfiksuota, rekomendacijų ir pastabų nepateikta.

Projektas „Ventos upės viešosios erdvės Kuršėnų mieste įrengimas ir pritaikymas bendruomeniniams ir verslo poreikiams”, pradėtas 2018 metais, įgyvendintas centrinėje Kuršėnų miesto dalyje, Ventos upės dešiniajame krante sukuriant palankią aplinką investicijoms ir gerinant gyvenamosios aplinkos kokybę Kuršėnų mieste. Atlikus darbus ir įgyvendinus projektą pagerėjo centrinės Kuršėnų miesto dalies estetinė, rekreacinė vertė ir gyvenamosios aplinkos kokybė. Minėti veiksniai prisidės prie spartesnės Šiaulių regiono ekonominės ir socialinės plėtros, mažinant gyvenamosios aplinkos netolygumus regione pritraukiant reikšmingesnių investicijų ir didesnes pajamas gaunančių gyventojų.

Miesto centrinės dalies teritorija tapo patrauklesnė vietos bendruomenei, miesto svečiams, teritorija pritaikyta neįgaliesiems, šeimoms su vaikiškais vežimėliais, pagerėjo gyventojų mobilumas. Sudarytos sąlygos geresniam Kuršėnų miesto gyventojų ir svečių rekreacinių, poilsio, sveikatinimo, laisvalaikio praleidimo ir susisiekimo poreikių tenkinimui, kas duos teigiamą impulsą verslo ir investicijų plėtrai.

Projekto metu pastatytas pėsčiųjų ir dviračių tiltas su inovatyvia apšvietimo infrastruktūra, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, vaikų žaidimų aikštelė, lauko treniruokliai, prieplauka su maudykla, lauko terasa, mažosios architektūros elementai, sutvarkyta žalioji zona, pasodinti augalai.

Pėsčiųjų tiltas suprojektuotas taip, kad einant juo atsivertų kuo daugiau ir įvairesnių aplinkos apžvalgos perspektyvų. Išplatintoje tilto vietoje suformuota aikštelė specialiai skirta sustoti, apsižvalgyti ir pailsėti. 

Tilto posūkyje suformuotoje poilsio erdvėje įrengti suoliukai, atsipalaiduoti galima ir išsitiesus ant virvinio tinklo gulto, sumontuoto virš angos tilto perdangoje. Čia įrengtos saulės baterijos,  leidžiančios naudotis bevieliu internetu, įkrauti mobilųjį telefoną, klausytis muzikos ar prisipūsti dviračio padangą. Taip pat yra ir SOS pagalbos mygtukas.    

Architektai pagalvojo ir apie naująsias tradicijas ir čia sumontavo erdvinę skulptūrą įsimylėjėlių spynelėms kabinti. Kitoje aikštelėje įrengta vieta žvejybai su poilsiui skirtais suoliukais.

Dar vienas tilto privalumas – išmanusis apšvietimas, suteikiantis jam išskirtinio gyvumo ir žavesio. Jis intensyviau apšviečia tiltu judančius objektus, o tose atkarpose, kur nėra judėjimo – veikia budėjimo režimu. Papildomai sumontuota ir įranga šventiniam tilto apšvietimui.  

Aplinkui tiltą sutvarkytas ir poilsiui bei rekreacijai pritaikytas upės slėnis ir prieigos. Ši teritorija ilgą laiką buvo apleista, o dabar čia įrengti pėsčiųjų takai, žaidimų aikštelė vaikams, lauko treniruokliai, prieplauka, maudykla, lauko terasa, sutvarkyta žalioji erdvė. Visa teritorija pritaikyta neįgaliesiems, šeimoms su vaikiškais vėžimėliais. 

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Autoriaus nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts