Už geriausią debiutinę poezijos knygą jubiliejinė Zigmo Gėlės premija įteikta vilnietei Ievai Toleikytei

Sereikiuose, šalia Naisių, jau 45-ąjį kartą įteikta poeto Zigmo Gėlės premija ir pakvietė ta proga rengiama  poezijos šventė „Tylios mano dainos…“. Už geriausią 2020 metų poezijos debiutą – poezijos knygą „Raudonas slidus rūmas“ Zigmo Gėlės premija įteikta vilnietei poetei Ievai Toleikytei.

Šventė dėl pandemijos iš gegužės buvo nukelta į liepos mėnesį, kad tradicinio „Tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ – 2021“ dalyviai galėtų atvykti į poeto Zigmo Gėlės-Gaidamavičiaus gimtinę Naisius ir susitikti su poezijos, literatūros mylėtojais.

Sereikiuose, Poetų parke su literatūros mėgėjais susitiko ir bendravo, eiles skaitė poetė Ieva Toleikytė, poetai – Simonas Bernotas ir Gvidas Latakas, literatūrologė dr. Donata Mitaitė, aktorius ir bardas Mindaugas Sadzevičius bei poetė Laura Kromauskaitė.

Zigmo Gėlės premijos vertinimo komisijos pirmininkė, humanitarinių mokslų daktarė Džiuljeta Maskuliūnienė pagarsino, jog konkurse dalyvavo trijų autorių knygos – Ievos Toleikytės „Raudonas slidus rūmas“, Lauros Kromalcaitės „Mūsų čia niekad nebuvo“ ir Rasos Varnės „Totemai“.
Keturiasdešimt penkta Z. Gėlės premijos laureate už geriausią debiutinę knygą „Raudonas slidus rūmas“ pripažinta vilnietė Ieva Toleikytė. Laureatės regalijas jaunajai poetei įteikė ir su laimėjimu pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius. Jis pažymėjo, jog poezijos konkursas ir šventė vyksta jau 45-ąjį kartą.

„Visų pirma dėkui šios šventės sumanytojui Česlovui Karbauskiui, kuris jau tuo laiku, gūdžiu sovietmečiu prieš 45 metus sugebėjo šalia soc. lenktynių ir darbų, bei visų intrigų dar skirti laiko ir kultūrai, literatūrai ir pagerbti tuos žmones, kurie literatūros srityje paliko savo pėdsaką. Taip pat dėkojame tiems, kurie poezijos konkursą išlaikė, išpuoselėjo ir jis vyksta kasmet,“ – kalbėjo Česlovas Greičius.

Poetę Ievą Toleikytę su Zigmo Gėlės premija pasveikino Seimo narė Rima Baškienė, kuri padėkojo Šiaulių rajono savivaldybei, kad iš anuometinio kolūkio perėmė šią gražią iniciatyvą bei tęsia ją ir šiandien.

Taip pat keturiasdešimt penktoji Z. Gėlės premijos laureatė Ieva Toleikytė sveikinimus priėmė iš Seimo narių – Stasio Tumėno ir Liudo Jonaičio. O pereinamąjį prizą įteikė Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro direktorė Jovita Lubienė.

Premijos laureatė Ieva Toleikytė padėkojo už jos kūrybos įvertinimą ir perskaitė keletą ištraukų iš savo debiutinės poezijos knygos.
„Iš tikrųjų tai yra mano antroji knyga, nes pirmoji „Garstyčių namas“ buvo prozos, o ši „Raudonas slidus rūmas“ yra poezijos knyga. Į ją sudėjau visus geriausius savo eilėraščius,“ – pažymėjo poetė Ieva Toleikytė ir pridūrė, jog yra studijavusi skandinaviškas kalbas, o be rašymo ir kūrybos dar užsiima ir vertimais į danų kalbą.

Zigmo Gėlės premijos vertinimo komisijos pirmininkė, humanitarinių mokslų daktarė Džiuljeta Maskuliūnienė akcentavo, jog dabar mes literatūros lauke turime naują balsą – išpažintinės lyrikos balsą, kuris kalba asmeniškai,  autentiškai apie savo patirtis, apie tai, kas yra pasaulis, kaip jame jaučiasi jaunas žmogus.

Šventėje skambėjo dainos, buvo skaitomos eilės, tradiciškai Poetų parke buvo pasodinta jau devynioliktoji, ant poeto Z. Gėlės kapo Sereikių kapinaitėse buvo padėtos gėlių, uždegtos žvakutės…

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Autoriaus nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts