Sąvartynai panaikinti, bet ar ilgam?..

Kuršėnų kaimiškoji seniūnija akcijos „Darom“ metu panaikino nelegalius sąvartynus senajame kelyje į Gilvyčius.


Dygo kaip grybai

Pavasarį, kaip žolė po lietaus, šalia Kuršėnų, vienas po kito ėmė dygti sąvartynai. Šiukšlintojų negąsdino ir nemažos baudos.

Pradžioje kažkas miškelyje išvertė statybines atliekas. Po to ir vienoje kelio pusėje, šalia statybinių atliekų, ir kitoje – išmetė lengvųjų automobilių padangų. Su šiuo vaizdu tik pasukus į senąjį kelią jau susitaikė visi, tačiau netoli karjerų, jau žvyrkelyje atsirado dar vienas sąvartynas. Jame taip pat buvo primesta įvairių padangų, maišų, statybinių atliekų.

Kelyje sutikti gyventojai piktinosi, kad seniūnijai nuolaidžiaujant ir nesiimant jokių priemonių teršėjams nustatyti, greitai aplink Kuršėnus neliks švarios vietos. Gyventojai, išgirdę, jog sąvartynai bus sutvarkyti per akciją „Darom“, labai tuo abejojo.

„Pažiūrėkit į šias šiukšles. Kai kurios čia jau guli nuo praėjusių metų pavasario ar vasaros. Tai matyti pagal augančią žolę, nes ji apaugusi aplink supiltas atliekas. O ir pats dažnai važiuodamas matau kai kuriuos maišus čia gulint jau apie metus“, – teigė sutiktas dviratininkas.

Balandžio pradžioje Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos seniūnė E. Mileikienė tvirtino, kad sutvarkyti visus tokius sąvartynus planuojama per akciją „Darom“. Seniūnė tąkart teigė, kad teršėjų mažėja, tačiau atsiradęs naujas sąvartynas tuo vertė abejoti.

Sąvartynai sutvarkyti

Prabėgus akcijai „Darom“, „Kuršėnų krašto žinios“ pasidomėjo, ar sutvarkyti nelegalūs sąvartynai senajame Gilvyčių kelyje.

Paaiškėjo, kad seniūnija pažadą sutvarkyti nelegalius sąvartynus įvykdė. Sąvartynas miškelyje sutvarkytas gana idealiai – neliko nė žymės. Antrajame sąvartyne talkininkai nebuvo tokie kruopštūs. Nurinktos tik padangos, maišai, tačiau išversti lapai, statybinių medžiagų likučiai taip ir buvo palikti.

Gal akcijos dalyviams pritrūko laiko ir jėgų, o gal tikimasi, kad dar ne visas šiukšles teršėjai išvežė ir taip parodoma vieta, kur šie galėtų jas išpilti, o ne teršti naują plotą.

Tačiau svarbiausia, kad seniūnija į gyventojų skundus reagavo.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts