Trūkt už valdžių – vėl iš pradžių

Taryboje, svarstant klausimus dėl savivaldybės buto pardavimo, vėl kilo aistros, kuriose buvo prisiminta buvusio „Telekomo“ pastato Kuršėnuose pardavimo aukcione peripetijos.

Apkaltino per brangiai pardavus

Rajono Tarybai pritarus už 15827 eurus parduoti dviejų kambarių butą Šilėnuose (Kairių seniūnija) pasigirdo kaltinimų, kad butas parduotas per brangiai.

Tarybos narys Kęstutis Lukšas teigė, jog jis vienintelis balsuojant susilaikė, nes mano, jog savivaldybė pasielgė netinkamai.

„64,98 kv. m dviejų kambarių butą su rūsiu Šilėnuose (Kairių seniūnija) jūs pardavėt nuomininkui už 15827 eurus. Tai apie 243 eurai už kv. m. Kai tuo tarpu buvusį „Telekomo“ pastatą pardavėt vos 15488 eurus, nors jo plotas 1185 kv. m arba po 13,06 euro už kvadratą. Tai nesąžininga pirkėjo atžvilgiu“, – tvirtino K.Lukšas.

Jis Tarybos nariams priminė praėjusių metų rudenį vykusias aukciono peripetijas.

„Kuršėnuose sklando gandai, kad savivaldybė netinkamai naudoja savo turtą. Pradėjot investuot į griūnantį universalinės parduotuvės pastatą, kai biblioteką buvo galima įrengti „Telekomo“ pastate. Ten buvo galima įrengti ir archyvą, o dabar archyvo patalpas nuomojamės. Tad kyla logiškas klausimas – kam reikėjo nuomotis patalpas archyvui iš „Lietuvos pašto“, jeigu yra nuosavos? Kai buvo kalbama apie viso pastato sutvarkymą, siūliau šį centre esantį pastatą pritaikyti kitoms savivaldybės administracijai reikalingoms patalpoms. Mano pasiūlymas mero A. Bezaro buvo atmestas, nes jis neva neatitinka vietos savivaldos įstatymo ir Kuršėnų miesto bendrojo plano – ten yra komercinės paskirties patalpos“, – sakė K. Lukšas.

Užvirė aistros

Rajono merui garantavus, kad savivaldybė pasitiki Turto valdymo skyriaus vedėju Alfredu Budriu, o šiam patvirtinus, jog vyko daugiau nei dešimt aukcionų, kol pavyko parduoti apleistą turtą, aistros nerimo toliau.

„Prie ko čia A. Budrys. Sprendimus priima Taryba. Jis tik administracijos valdininkas. Tą padarėt jūs savo 15 balsų bei dar radę keletą bendraminčių. Kai buvo pasiūlyta tokia maža kaina, reikėjo nutraukti aukcioną“, – toliau aiškino K. Lukšas.

Rajono meras A. Bezaras replikavo: „Keturis metus jūs buvot administracijos direktoriumi tai ir reikėjo pastatą sutvarkyti“.

Į tai K. Lukšas reagavo teikdamas, kad meras neišmano įstatymų, nes pagal Savivaldos įstatymą – sprendžia Taryba.

„Tai reikėjo pateikti Tarybai“, – atkirto rajono meras.

Bandė tramdyti besiginčijančius

Aistras pabandė tramdyti Jonas Novogreckis, kuris sakė, jog po Kęstučio žodžių pasijuto tarsi kažkas šlapiu skuduru būtų sudavęs per veidą.

„Arba mus apgavo, arba mes apgavom „Telekomo“ pastato pirkėją“, – teigė J. Novogreckis.

Aistras bandė malšinti ir Tarybos narės Judita Šakočiuvienė ir Ada Grakauskienė.

„Buvo laikas kai buvo galima „Telekomo“ pastatą parduoti brangiau. Tačiau tuo metu niekas apie tai nekalbėjo. Ir nereikia čia kalbėti niekų. Juk visi žino, kad kasmet nenaudojamo turto vertė krenta. Mes jį laikėm 20 metų. Parduodami atsikratėme vos ne griūvančiu pastatu“, – teigė A. Grakauskienė.

J. Šakočiuvienė replikavo: „O aš girdėjau Kuršėnuose kalbas, kad mes per brangiai perkam butus“.

Arūnas Grubliauskis buvo tiesmukiškas.

„Jeigu, Kęstuti, tu ką nors žinai, tai klok kortas ant stalo. Dabar nesmagiai pasijutau ne tik aš, bet ir kiti Tarybos nariai. Jei turi faktų, tai paviešink“, – aiškino A. Grubliauskis.

Tokie A. Grubliausio žodžiai apramino aistras.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

Total
1
Dalinasi
Related Posts