Tris dešimtmečius skambanti verbūniškių folkloro ansamblio „Rugelis“ daina   

Su tradiciniu ruginės duonos kepalu ir daina „Vai tu rugeli“ Verbūnų folkloro ansamblis pradėjo vakarą, skirtą kolektyvo trisdešimtmečiui, o ansamblio vadovės – Ona Baranauskienė ir Rasa Jurgaitienė džiaugėsi, kad Verbūnuose žmonės nuo seno yra aktyvūs, renkasi padainuoti, pašokti, stengiasi išlaikyti senąsias tradicijas.

Ansamblio „Rugelis“ vadovės įsitikusios, jog dalyvavimas folkloro kolektyve ir yra  tas žmogiškasis išsiskleidimas, kai prisirišima prie savo krašto ne tik gimimu, vaikyste, bet ir savo protėvių palikimu: papročiais, dainomis, pasakojimais, muzikavimu, tautiniu kostiumu, kuris yra vienas iš tautos simbolių prilygstantis, o kartais net pranokstantis, vėliavą ir himną.

„Mūsų kolektyvas, džiaugiasi ir didžiuojasi savo margaspalviais kostiumais. Šiemet pasitikome Tautinio kostiumo metus, turėdami per 40 naujų ar beveik naujų autentiškų kostiumų. O dabar jūs būsit vertintojai, ar mes mokame šiuos kostiumus vilkėti“, – kalbėjo O. Baranauskienė.

Buvo parodyta ištrauka iš tautinių kostiumų pristatymo „Išausta tapatybė“, kuris vyko 2015 metais Respublikinės dainų šventės Vilniuje metu. Taip pat buvo parodytas vaizdo filmas iš ansamblio 25 metų jubiliejaus.

Šiuo metu Verbūnų folkloro ansamblyje „Rugelis“ dalyvauja ne tik vyresniojo amžiaus verbūniškiai, bet ir gyvenvietės jaunimėlis ir vaikai.

Vaikai ir jaunimėlis padainavo dainas: „Kepė boba bandeles“ ir „Šokinėja bėginėja Pimpeli po keimą“, sušoko „Ciceliuki, Marceliuki“ ir „Dribsiuką“.

Visas ansamblis užtraukė „Vuo jo-jo-jo-joi strazdas dejava“ ir „Paauga berželis“.

Ansamblio vadovė O. Baranauskienė pažymėjo, jog labai gaila tų, kurie kolektyvą paliko negrįžtamai. Tai Vytautas Skupas, Stanislovas Šapas, Jonas Valiukas, Staselė Valiukienė – dainų pateikėja, vedėja, kolektyvo lyderė. Šiuo metu kolektyve dalyvauja Jono ir Staselės  anūkė, perėmusi gebėjimus, meilę dainai.

Visi, išėję Anapilin, buvo pagerbti Tylos minute.

Vakaro metu savo trankia muzika ir dainomis džiugino svečiai – šiauliečių jungtinės pajėgos: Arūnas ir Diana Vaičeliai, Albertas Martinaitis, kaunietis Arvydas Morkūnas, Raudėnų folkloro ansamblis „Gerviki“, Kužių liaudiška kapela „Susiedai“.

Skambėjo „Obelytė“, „Dirižablis“, „Gyvataras“, „Krakoviakas“ ir kiti tradiciniai šokiai…

Verbūnų folkloro ansamblį trisdešimtmečio proga sveikino Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Judita Šakočiuvienė, rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Mačiulis, rajono savivaldybės Kultūros centro direktorė Jovita Lubienė, Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė, kiti sveikintojai.

Padainavus naujausią dainą, kurią, skirtą artėjančiam Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui, Verbūnų folkloro ansamblio vadovė O. Baranauskienė pažymėjo, jog etninė kultūra yra ne močiutės vilnonė skarelė muziejuje ir ne verpimo ratelis kaimo turizmo sodyboje. Etninė kultūra yra gyvenimo būdas čia, savo žemėje, nes čia mūsų namai, čia bręsta mūsų duona, visa prisotinta gražiausių dainų, pasakų ir padavimų, išdabinta audeklų raštais.

Zigmas RIPINSKIS
Zigmo RIPINSKIO nuotr.

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts