Transporto žiedas eismo saugumui ar spąstai vairuotojams

Kuršėnuose, V. Kudirkos, Užmiesčio ir Kapų-L. Ivinskio gatvių sankryžoje, baigiamas įrenginėti transporto žiedas, kuris kuršėniškiams jau kelia juoką, nes jau išasfaltuotame, tačiau su aukštais borteliais šonuose, tampa spąstais.


Spąstai vairuotojams

Į redakciją paskambinę kuršėniškiai siūlė atkreipti dėmesį į transporto žiedą prie senųjų miesto kapinių. Ši sankryža jau tapo spąstais vairuotojams.

„Kelininkai jau išasfaltavo žiedą, tačiau jūs tik pažiūrėkit, kaip jis atrodo. Žiede vos gali išsukti su lengvąja mašina, tačiau su didesne mašina vienas vargas, nes kraštuose palikti aukšti borteliai. Prieš porą savaičių žiede šonus į juos nusibrozdino maršrutinis „Kautros“ autobusas, o vilkikas tiesiog užvažiavo ant bortelių, nes kitaip negalėjo kirsti sankryžos. Įrenginėjant žiedą buvo kalbama apie eismo saugumą, bet mes, Kuršėnuose gyvenantys žmonės, matome tik kol kas nesutvarkytą vietą, kurioje gadinami automobiliai. Kur tas žadėtas eismo saugumas? O gal valdžios vyrai mano, kad apgadintas automobilis ir yra saugumas?“ – klausė vienas kuršėniškis.

Dar vieno skaitytojo nuomone, nesaugu žiede ir dviratininkams, nes nėra palikta jokios galimybės saugiai pravažiuoti žiedu.

Kuršėniškiai jau juokauja, kad įrenginėjant žiedą reikėjo pastatyti ir būdelę policininkui, kuris fiksuotų techninius įvykius.

Žiedas pavojingas

„Kuršėnų krašto žinios“ paprašė šią sankryžą išbandyti 30 metų vairavimo stažą turintį vairuotoją. Net važiuodamas lengvuoju automobiliu vyriškis sakė, jog toks žiedas kelia pavojų, sunku iš žiedo išsukti į gatvę, nes trukdo ir aukšti borteliai, ir įrenginėjamos eismo saugumo salelės. Vyriškis samprotavo, jog gal jis dar nebaigtas įrengti, gal, kai bus sutvarkyta V. Kudirkos gatvė, bus galutinai sutvarkytas ir žiedas.

Redakcijos kalbinti vairuotojai, kurie bent kartą važiavo šiuo žiedu, vienbalsiai tvirtino, jog kol kas žiedas tikrai pavojingas.

Problemų kol kas nemato

Dėl vairuotojų išsakytų pastebėjimų „Kuršėnų krašto žinios“ pasiteiravo rajono savivaldybės Turto valdymo skyriuje.

Skyriaus vedėjas Alfredas Budrys sakė, jog įrenginėjamas žiedas prie senųjų miesto kapinių, V. Kudirkos, Užmiesčio ir Kapų-L. Ivinskio gatvių sankryžoje, vienas iš V. Dambrausko, Tilvyčio, Kapų ir V. Kudirkos gatvių rekonstrukcijos projekto dalių.

„Darbai kol kas dar nėra baigti, todėl reikės vairuotojams būti atidesniems. Jei baigus darbus paaiškės, kad žiedas per siauras, aiškinsimės su projektuotojais ir darbų rangovais, kas dėl to kaltas. Kol kas nieko tikslaus pasakyti negaliu, nes žiedas dar nesutvarkytas“, – teigė vedėjas.

Jo žodžiais, buvo nepatenkintų, kai atsirado įrengtos salelės prie Lauryno Ivinskio aikštės, tačiau praėjo laiko, visi priprato, pasirenka saugų važiavimo greitį ir problemų neliko.

„Nenorėkime didžiuliu greičiu per keletą minučių kirsti miestą, reikia pasirinkti tinkamą greitį, tada ir transporto žiedas nebus siauras“, – teigė vedėjas ir siūlė pasidomėti transporto žiedais Olandijoje.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts