Įteikta Metų tautodailininko premija

Gruodžio 21-ąją Šiaulių rajono Metų tautodailininko premija įteikta medžio skulptūrų kūrėjui, savitam menininkui, „Medinukų muziejaus“ Kuršėnuose įkūrėjui, Lietuvos tautodailininkų sąjungos nariui Raimondui Baškiui.Kaip ir visi šiuo laikmečiu vykstantys renginiai, taip ir Šiaulių rajono Metų tautodailininko premijos įteikimo ceremonija vyko nuotoliniu būdu. Metų tautodailininko premija siekiama skatinti Šiaulių rajono tautodailininkų kūrybiškumą, pagerbti tautodailininkus, tęsiančius senųjų amatų tradicijas ir pritaikančius jas šiandienos poreikiams. Premija skiriama kasmet už aktyvią, kūrybingą veiklą tautodailės srityje. Ji teikiama nuo 2003 metų ir yra įteikta 18 premijų.

Renginio moderatorė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių rajono skyriaus pirmininkė Birutė Poškienė paskelbė Šiaulių rajono savivaldybės Metų tautodailininko premijos komisijos nutarimą – 2020-ųjų Metų tautodailininko premija (400 eurų) skiriama medžio skulptūrų kūrėjui Raimondui Baškiui.

Kuršėniškis tautodailininkas Raimondas Baškys yra savitas itin išraiškingų medžio skulptūrų kūrėjas, aktyviai dalyvauja projektinėje ir visuomeninėje veikloje,  puikiai perduoda savo kūrybinę patirtį jaunimui, talkina Paežeriuose rengiamose etnokultūros stovyklose “Koks kraštas – toks ir raštas”. Nuo 2001 metų Raimondas Baškys aktyviai dalyvauja visose Šiaulių rajono ir regiono tautodailininkų parodose, jo darbai rajoną atstovauja respublikinėse tautodailės parodose. Raimondas Baškys yra aktyvus Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos organizuojamų Žemaitijos Užgavėnių kaukių parodų – konkursų dalyvis ir prizininkas.   

2019 metais, kartu su Vaclovu Tamošaičiu, R. Baškys sukūrė vaikams skirtą kompoziciją Kuršėnų parke, o 2020 metais pastatė medžio skulptūrą „Mitiniai Kuršėnai“. 2020 metais dalyvavo Pasaulio žemaičių tautodailės parodoje Telšiuose, konkursinėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas“ Šiaulių dailės galerijoje, medinių kaukių parodoje Juodupėje. Savo namuose yra įkūręs “Medinukų muziejų”, kuris itin mėgiamas lankytojų. Raimondo Baškio kūryba reikšmingai prisideda prie etninės kultūros ir paveldo, tradicinių amatų išsaugojimo bei sklaidos. Apie tautodailininką, medžio drožėją premijos įteikimo renginyje buvo parodytas videosiužetas.

Premiją nuotoliniu būdų įteikė ir laureatą pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras. Jis pasidžiaugė, jog Kuršėnus garsina visa kūrybinga Raimondo Baškio šeima, o keli tautodailininko Raimondo Baškio kūriniai yra skirti ir jam.

„Jūs esate tikrai vertas šio apdovanojimo, nes, kaip sako senolių išmintis ir gyvenimo praktika, medis paklūsta tik geriems ir talentingiems žmonėms,“ – Metų tautodailininką Raimondą Baškį pasveikino Savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius.

Raimondą Baškį su šia garbinga premija pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narė Ada Grakauskienė, kuri pasidžiaugė, jog Raimondas Baškys meilę medžiui, liaudies kūrybai perduoda jaunajai kartai ir tas yra labai svarbu. Ji perdavė ir nuotolinėje šventėje dėl užimtumo negalėjusios dalyvauti Seimo narės Rimos Baškienės sveikinimą, kad jos vyras įvertintas tokia garbinga premija.

Renginyje laureatą sveikino menotyrininkė Michalina Adomavičienė, Kuršėnų seniūnijos vadovai – seniūnas Vytautas Gedmontas ir jo pavaduotoja Giedrė Karkalienė, Tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkė Laima Kelmelienė, Medžių drožėjų sekcijos pirmininkas Egidijus Žilinskas, Kuršėnų kūrybos namų direktorė Nijolė Pocienė, Kelmės kultūros centro etninės kultūros ir tradicinių amatų skyriaus vadovė Eugenija Buivydienė, Kuršėnų meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja Audronė Vaitekūnienė, Savivaldybės tarybos narys Algis Mačiulis, kiti sveikintojai.

Metų tautodailininkas Raimondas Baškys padėkojo už tokį pasitikėjimą ir apdovanojimą, o šis vardas įpareigos ir daugiau darbų sukurti Kuršėnams bei visam Šiaulių rajonui.

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Autoriaus nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts