TRANKIAIS ŠOKIAIS PAŽYMĖTAS GINKŪNIŠKIŲ ŠOKIŲ KOLEKTYVO “DOBILAS” JUBILIEJUS


Šokiu „Rudens suktinis“ Ginkūnuose prasidėjo šventė, skirta Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Ginkūnų filialo liaudiškų šokių grupės „Dobilas“ 45 metų kūrybinės veiklos sukakčiai paminėti.

Prieš 45 metus, atvykusi pagal paskyrimą dirbti į Ginkūnų kultūros namus Genovaitė Doftartaitė entuziastingai ėmėsi iniciatyvos burti šokių kolektyvą. Reikėjo gabaus, savo darbą išmanančio ir mylinčio vadovo. Taip pavyko suburti darnų šokių kolektyvą, kuriam pradėjo vadovauti ir iki šiol vadovauja talentinga choreografė Vanda Verkulienė. Po poros metų prie šokių kolektyvo prisijungė instrumentinė grupė, vadovaujama Algimanto Jono Bartašiaus. Susibūręs darnus šokėjų kolektyvas jau 1975 metais dalyvavo Respublikinėje dainų šventėje. Ši tradicija tęsiama iki šių dienų: dalyvauta visose Respublikinėse ir Pasaulio lietuvių dainų ir šokių šventėse, iš kurių paskutinioji – praėjusių metų Pasaulio lietuvių dainų šventė, skirta Lietuvos 100- mečiui. Gabi ir talentinga vadovė Vanda Verkulienė daugiau kaip 20 metų dirbo Respublikinių dainų švenčių kūrybinėje grupėje – pagyvenusių kolektyvų vyriausiąja baletmeistere.

1994 metais, minint kolektyvo kūrybinės veiklos 20-etį, šokių kolektyvui suteiktas „Dobilo“ vardas. Kolektyvas dalyvauja įvairiuose respublikiniuose, regioniniuose, tarptautiniuose konkursuose bei festivaliuose ir visur sulaukta puikaus įvertinimo, šokėjai tampa prizininkais arba laureatais. Daugybę kartų koncertuota įvairiose užsienio šalyse: Bulgarijoje, Rumunijoje, Estijoje, Latvijoje, Makedonijoje, Italijoje, Ispanijoje, Juodkalnijoje, Austrijoje, Graikijoje.

„Kai pabūni užsienyje, pajunti, kad tai, ką mes išsaugojome – savo muziką, dainas, šokius, tautinį kostiumą – yra didžiulis turtas“, sako kolektyvo šokėjai. 2000 metais už gražius ir svarius laimėjimus šokių kolektyvui „Dobilas“, vienam pirmųjų Respublikoje ir pirmam Šiaulių rajone, įteikta Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų švenčių fondo
„Aukso paukštės“ statulėlė. Kolektyvas pelnė „Geriausio šokių ansamblio ir vadovo nominaciją“. Tai aukščiausias šokėjų ir vadovės Vandos Verkulienės kūrybinio darbo įvertinimas. Tautinis šokis – savotiškas komandinis žaidimas, kuriame gyvuoja principas: visi už vieną – vienas už visus. Būtent šio principo laikantis, ugdomas kolektyviškumo jausmas, šokių kolektyvas „Dobilas“ tapo viena darnia šeima.

Šventėje „Dobilas” atliko keletą šokių iš seniau išmokto repertuaro ir pačių naujausių šokių — „Apsukinį“, „Ponišką fokstrotą“, „Kalniškių kadrilį“, „Dirižablį“, „Dvarpolkę“ ir kt. Sveikinimo žodžiais „Dobilo” kolektyvą apipylė LR Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Judita Šakočiuvienė, Seimo narys Arūnas Gumuliauskas, Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Vitolda Dovidauskienė, Kultūros centro direktorė Jovita Lubienė, Ginkūnų
seniūnijos seniūnė Vilija Kvasienė. Šventėje šiltai žiūrovų buvo priimti ir Šiaulių miesto kultūros centro šokių ansamblis „Kalatinis“, Ginkūnų liaudiškos muzikos kapela „Švedė“, Kelmės Kultūros centro senjorų šokių grupė „Patrepsėlis“, „Gija“ iš Panevėžio, „Diemedis“ iš Kuršėnų. „Dobilo” gimtadienio šventėje suspindo ir Latvijos Tukumo rajono Slampės miestelio kultūros rūmų senjorų šokių kolektyvo „Jumis‘ šokėjai, Estijos muzikantės ir dainininkės iš MTU Kintsuviiul, Kardla m. ir Hyjuma – antros pagal dydį Estijos salos.
Zigmas Ripinskis
Nuotr. autoriaus

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Eritronis

Lietuvoje kol kas mažai auginama, anksti pavasarį pražystanti gėlė, mėgstanti pavėsį ir drėgnesnes vietas. Ankstyvo pavasario gėlė Pražysta…