Teismo nuosprendis baudos išvengti bandžiusiai ir kyšį policininkui davusiai pensininkei

Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmuose paskelbtas nuosprendis 80 m. kaltinamajai J. V., kuri bandydama išvengti administracinės baudos už kontrabandinių cigarečių laikymą, davė 1 000 eurų kyšį policininkui. Teismas J. V. skyrė laisvės apribojimą 2 metams ir į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą turės sumokėti 500 eurų (10 MGL). Pinigai, 1 000 eurų, kuriuos įdėjo į policininko kišenę, bus perduoti valstybės nuosavybėn.

„Nors kaltinamoji per teismo posėdį neprisipažino, teismas nustatė, kad Kelmės rajono gyventoja davė policijos pareigūnui 1 000 eurų kyšį, siekdama sau naudingos administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimo baigties, – sako bylą nagrinėjusi Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmų teisėja Vilma Raščiuvienė. – Kaltinamosios tikslas buvo, kad administracinio nusižengimo protokole būtų įrašytas mažesnis nei iš jos paimtų neteisėtai laikomų cigarečių kiekis. Taip ji siekė neteisėto pareigūno veikimo.“

Kaltinamoji 2020 m. rugsėjo 18 d. į Kelmės rajono policijos komisariatą atvyko, nes jos namuose buvo rastos kontrabandinės cigaretės. J. V. buvo patraukta administracinėn atsakomybėn. Kaltinamajai buvo žinomos pasekmės už neteisėtai namuose laikomas cigaretes. Ji žinojo, kad mažesnis kiekis užtraukia švelnesnę atsakomybę. Mat J. V. administracinėn atsakomybėn už kontrabandines cigaretes buvo patraukta dar 2018 m. Tuomet jai už kontrabandinių cigarečių įsigijimą ir laikymą buvo paskirta 1 500 eurų bauda.

Kaltinamoji J. V. iš karto po įvykio buvo apklausta įtariamąja, per apklausą ji pripažino, kad priėjusi prie pareigūno, į striukės kišenę įdėjusi 1 000 eurų, ir paprašiusi, kad jis nerašytų į protokolą viso cigarečių kiekio. Teisme kaltinamoji sakė, kad kyšio nedavė, nes jai nebuvę jokio tikslo duoti kyšį policininkui. Nes jis buvo atvykęs į jos namus, kai buvo daroma krata, ji tuomet turėjusi galimybę, jei būtų norėjusi, kyšį duoti.

Teisme liudytoju apklaustas pareigūnas nurodė, kad kaltinamoji, dėdama į pareigūno kišenę pinigus, paprašė į administracinio nusižengimo protokolą įrašyti mažesnį nei faktiškai jos namuose rastų ir paimtų cigarečių kiekį. Nors pareigūnas aiškino, kad to daryti negalima, J. V. atsakė, kad viskas įmanoma. Pinigų įdėjimo į pareigūno kišenę momentą matė kabinete buvusi pareigūnė.

Kaltinamosios J. V. atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Jos padaryta nusikalstama veika priskiriama apysunkių nusikaltimų kategorijai. Kaltinamoji J. V. nusikalto ir teisiama pirmą kartą. Ji nusikalto būdama garbaus amžiaus, veikė viena, iš karto po įvykio kalta prisipažino. Tai, kad ji pakeitė savo poziciją po to, kai buvo surašytas prokuroro pareiškimas dėl bylos nagrinėjimo pagreitinto proceso tvarka ir bylą nagrinėjant teisme, pagrįstai leidžia manyti, kad tokiai kaltinamosios pasirinktai gynybos taktikai įtakos turėjo kiti asmenys, galimai artimieji.

Teismas nustatė, kad 2020 m. rugsėjo 18 d. apie 10 val. Kelmėje, policijos komisariate, nagrinėjant administracinio nusižengimo bylą, siekdama paperkamų valstybės tarnautojų neteisėto veikimo vykdant įgaliojimus, t. y. norėdama, kad administracinės teisės pažeidimo protokole būtų įrašytas sumažintas iš jos išimtų kontrabandinių cigarečių kiekis ir jai būtų paskirta mažiausia administracinė nuobauda už padarytą administracinį nusižengimą, davė 1 000 eurų kyšį policijos pareigūnui.

Nuosprendis per 20 d. nuo jo paskelbimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmus.  

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Asociatyvi nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts