Teismas nutraukė Šiaulių „Karlsono“ žygius į parduotuvę –  trims mėnesiams sankcionuotas jo suėmimas

Rugsėjo 21-ąją Šiaulių apylinkės teismas trims mėnesiams sankcionavo 45 metų šiauliečio, pareigūnų praminto „Karlsonu“,  suėmimą.

Lietuvoje ir užsienyje su teisėsauga įvairių reikalų turėjusį vyrą Šiaulių policijos pareigūnai  prieš porą savaičių  sulaikė ant vienos parduotuvės stogo Šiauliuose. „Karlsonas“ nuo stogo buvo perkeltas į areštinę,  jam pareikštas įtarimas dėl vagystės iš maisto prekių parduotuvės.

Rugsėjo 6-osios naktį kieme ant suoliuko sėdėjusio vyro žvilgsnį patraukė netoliese esančios parduotuvės stogas. Stogdengiu dirbusio vyro profesinė patirtis  akimirksniu sugeneravo idėją, kaip galima per stogą lengvai patekti į parduotuvę ir  prasimanyti alkoholio, cigarečių bei pinigų.

Užsikabarojęs ant stogo ir atplėšęs šiferio lapą, šiaulietis atsidūrė parduotuvėje. Pačiupęs keletą blokų cigarečių, 5 butelius brendžio bei degtinės ir kasos aparatą, vyras išgirdo, kad  suveikė parduotuvės signalizacija. Iš kasos aparato pabirusių monetų įsibrovėlis neberinko, tik, į kišenę subrukęs apie 200 eurų,  su pasisavintais rūkalais ir alkoholiu šaute šovė atgal ant stogo ir, prigludęs prie jo, ėmė laukti, kol viskas aprims.  Gulėti aukštybėje nebuvo patogu, tad po kurio laiko vyras, pamanęs, kad aplink viskas ramu, pamėgino leistis žemyn ir pateko į saugos tarnybos darbuotojų rankas. Sprukdamas nuo pastarųjų, įsibrovėlis bandė atsikratyti pavogtaisiais daiktais, juos  mėtydamas pakrūmiais. Saugos tarnybos darbuotojai šiuos daiktus surinko, įtariamąjį sulaikė ir perdavė iškviestiems policijos pareigūnams. Pareiškus įtarimą dėl vagystės, vyrui buvo skirta kardomoji priemonė, nesusijusi su laisvės atėmimu.

Rugsėjo 19-osios rytą nuo „Karlsono“ nukentėjusios parduotuvės darbuotojos  vėl rado parduotuvę apvogtą. Į ją ir vėl buvo patekta pro stogą. Įvykį tyrusiems Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnams abejonių neliko, kad čia šeimininkavo tas pats buvęs stogdengys. Tos pačios dienos popietę vyras  atsidūrė areštinėje. Jis prisipažino, kad naktį  ir vėl buvo įlindęs į parduotuvę, mat labai užsinorėjo parūkyti, o pinigų nebeturėjo. Nulaužęs užrakinto stogo liuko vyrius, jis atsidūrė parduotuvės viduje, pasiėmė kasos aparato stalčių, į kuri dedami pinigai, šalia buvusius du pakelius cigarečių ir, per stogą išsiropštęs lauk, nupėdino namo. Laimikis šįkart buvo prastas – stalčiuje įsibrovėlis terado keletą centų.

Policijos pareigūnai vyro namuose rado pagrobtąjį kasos aparato stalčių. Ir ne tik jį. Rado ir kitų daiktų, keliančių įtarimą, jog jie gali būti vogti. Įtarimai pasitvirtino. Pasirodo, prieš apsilankymą parduotuvėje vyras spėjo apvogti dar ir savo kaimynę, pas kurią vakarojo girtaujančių asmenų kompanijoje.  Taigi, sulaikytajam pareikšti įtarimai dar dėl dviejų vagysčių.

 

                                           Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

KRIMINALINĖ SUVESTINĖ 

  Vagystės Kuršėnuose, Vairuotojų gatvėje, naktį, atplėšus lentas, iš 53-ejų metų moteriai priklausančio sandėliuko pagrobta  žoliapjovė AL-KO ir benzininis…