Tautodailininkės rankdarbiai vėl Kuršėnuose 

Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre atidaryta šiaulietės Irenos Gaidamavičienės meninių darbų paroda. Autorė tęsia senojo lietuviško sodžiaus rankdarbių meno tradicijas – parodoje austi lino rankšluosčiai, baltai siuvinėtos skarelės, apykaklės, nosinaitės, sagės ir kt.

Pati darbų autorė yra kilusi iš Pakruojo rajono Lygumų miestelio. Jau vaikystėje jai patikdavo siuvinėti, nerti vąšeliu. Ji yra baigusi Kauno Politechnikos institutą ir įgijo inžinerinį išsilavinimą. Užaugino sūnų ir dukrą.

I. Gaidamavičienė nuo 2003 metų yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė. Dalyvauja įvairiose Šiaulių krašto ir respublikinėse parodose. Prieš ketvertą metų rajono Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre buvo eksponuojama jos autorinė paroda „Nuo margos vaikystės iki baltos Kalėdų svajonės“. 2019 metais Irena pripažinta geriausia liaudies meistre Šiaulių regione.

Eksponuojamus darbus apžvelgė ir apie I. Gaidamavičienės kūrybą papasakojo menotyrininkė Michalina Adomavičienė.

Pagarbos ir gražių sveikinimo žodžių parodos autorė sulaukė iš Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėjos Ados Grakauskienės, Šiaulių miesto mero pavaduotojo Egidijaus Elijošiaus, Kuršėnų seniūnijos seniūno pavaduotojos Giedrės Karkalienės, rajono Kultūros skyriaus vyr. specialistės Egidijos Šėgždaitės, kitų sveikintojų.

Parodos atidaryme koncertavo Kuršėnų jaunimo grupė „Neto“.

Zigmas RIPINSKIS

Total
0
Dalinasi
Related Posts