Rajono Taryba paskutiniame posėdyje darbavosi iš
peties. Per beveik penkias valandas apsvarstyta 70 klausimų. Posėdyje
neapsieita ir be politinių pareiškimų.
Reikalauta atsiprašymo ir paneigimo
Dar nespėjus patvirtinti Tarybos posėdžio darbotvarkės, į tribūną pakilo opzicinės Lietuvos socialdemokratų frakcijos narys Kęstutis Lukšas, kuris pagarsino frakcijos pareiškimą.
Jame teigiama, jog frakcija negali tylėti dėl Savivaldybės tinklalapyje pateiktos informacijos apie posėdį, kuriame buvo svarstomi žemės mokesčio tarifai. Frakcijos pareiškime teigta, jog informacijoje buvo iškraipyti faktai.
„Mes nesiūlėme didinti žemės mokestį visoms kategorijoms, o tik siūlėme 30 procentų padidinti žemės ūkio paskirties žemės mokestį, o kad nebūtų nuskriausti gyventojai, dirbantys tik savo sklypus, siūlėme padidinti mokesčiais neapmokestinamą plotą kaimo vietovėse iki 3 ha“, – teigė K. Lukšas.
Pasak jo, informacijos autorė, Savivaldybės darbuotoja, neva iškraipė faktus, kurie papuolė ir į kai kurią spaudą. Socialdemokratų frakcija pareikalavo paneigti paskleistą informaciją ne tik Savivaldybės tinklalapyje, bet ir leidiniuose, kuriuose ji buvo išspausdinta. Iš rajono mero buvo pareikalauta, kad panašūs opozicijos žeminimai nebūtų toleruojami, nebūtų skleidžiama melaginga informacija. Buvo pareikalauta viešo atsiprašymo.
Tai buvo pirmas toks griežtas opozicijos pareiškimas. Prieš porą metų žemės mokesčio tarifų svarstymo metu taip pat neapsieita be politinių pareiškimų ir net griežto tono, tačiau šioje kadencijoje jie pasigirdo praėjus daugiau nei mėnesiui po svarstymo.
Priėmė įvairių sprendimų
Politikai priėmė nemažai sprendimų, kurios liečia rajono švietimo įstaigas, posėdyje priimti sprendimai dėl kai kurių paslaugų branginimo buvo neišvengiami, nes augino didžiulius nuostolius, kuriuos tenka dengti iš rajono biudžeto, o tai reiškia – visų rajono mokesčių mokėtojų lėšų.
Taryba po ilgų svarstymų patvirtino ir naujas pirties kainas, nes vien per kelis šių metų mėnesius nuostoliai už pirties teikiamas paslaugas siekia apie 12 000 eurų. Tarybai priėmus sprendimą 2 valandų pirties paslaugos suaugusiam kainuos 5,50 euro, pensininkams, asmenims su negalia ir vaikams iki 12 metų – 3,50 euro. Tarybos narys Jonas Novogreckis, pats būdamas pirties mėgėju, bandė įtikinti, kad padidinus kainas mėgėjų pasivanoti sumažės, mažiau pirtį lankys vaikai, tačiau valdantiesiems labiausiai rūpėjo pinigai ir patiriami nuostoliai. Ar padidinus kainas, nuostoliai nesumažės, atsakyti niekas negalėjo.
Rajono Taryba patvirtino Šiaulių rajono savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos nuostatus, sudarė šios sudėties 2019–2023 metų rajono Tarybos įgaliojimų laikotarpiui Šiaulių rajono savivaldybės narkotikų kontrolės komisiją iš 11 narių, suderino Šiaulių rajono savivaldybės Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro darbo laiką, išdalijo reorganizuojamų mokyklų turtą, nustatė tvarkas,kaip bus priimami vaikai į neformaliojo ugdymo grupes.
Saulius JUŠKEVIČIUS