Gyvus šuniukus užkasusiam vyrui teismas skyrė 4 mėnesius viešųjų darbų

Už žiaurų elgesį su gyvūnais Šiaulių rajono gyventoją V. Z. teismas pripažino kaltu ir skyrė 4 mėnesius viešųjų darbų, įpareigojant kas mėnesį išdirbti po 20 valandų visuomenės labui. Vyras savo kieme tyčia užkasė šešis šuniukus. Baudžiamasis įsakymas priimtas Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose.

Kaltinamasis 2021 m. rugsėjo 12 d. naktį daugiabučio namo kieme, tyčia užkasė šešis 1–3 parų amžiaus šuniukus, norėdamas juos nužudyti, dėl ko vienas šuniukas žuvo.

Per ikiteisminį tyrimą V. Z. prisipažino. Jis tvirtino suprantąs, kad pasielgė blogai, tačiau neturėjęs pasirinkimo. Dėl to labai gailisi. Apie tai, kad šuniukus galima atiduoti į prieglaudą, sako nežinojęs. Vyras pasakojo, kad augino 7 metų mišrūnų veislės kalytę Mirtą, kuri atsivedė šuniukus. Kadangi jis nedirba, sunkiai gyvena, 6 šuniukus jam būtų buvę sunku išlaikyti. Todėl V. Z. sugalvojęs juos užkasti. Kai lauke sutemo, vyras pasiėmė kastuvą ir užkasė visus šuniukus savo kieme, po vyšnia.

Kaimynė dieną matė, kad V. Z. lakstė po kiemą su kastuvu. Anot liudytojos, vyras buvo neblaivus. Moteris matė, kaip kalytė iššoka pro langą, kažką juodo įsikanda į dantis ir vėl grįžta namo. Tuomet kaimynė nesuprato, kad tai šuniukai. Naktį moteris girdėjo cypiant šuniukus, o kitą dieną keli kaimynai nuėjo pas V. Z. į kiemą ir atkasė 4 šuniukus, kurių vienas buvo negyvas. Vėliau dar du šuniukus atkasė atvykę tarnybų darbuotojai.

Kaltinamasis V. Z. prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi. Kadangi buvo taikytas supaprastintas bylos procesas, paskirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu. Nesutikdamas su teismo sprendimu, kaltinamasis turi teisę per 14 dienų nuo dokumento gavimo paduoti prašymą Šiaulių apylinkės teismui surengti bylos nagrinėjimą teisme. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Total
0
Dalinasi
Related Posts