Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena inovatyvioje arbatinėje „Ateik. Sužinok. Išmok!“ paminėta linksmai ir išradingai

Gyvename laiku, kai viskas aplink mus keičiasi, kuriasi, tobulėja. Sėkmingas žmogus šiandiena – kūrybiškas ir aktyvus. Žvelgiant į ateitį ir kuriant sėkmingą Lietuvos visuomenę tikimasi, kad ji bus atvira pasaulio kaitai, o mūsų šalies piliečiai išliks išsilavinę, besidomintys mokslu, naujovėmis, lengvai perprantantys išmaniąsias technologijas, puoselėjantys mokymosi visą gyvenimą principus.

Nuolat mokydamiesi žmonės auga intelektualiai, socialiai ir tobulėja kaip asmenybės. Neformalusis suaugusiųjų švietimas gali atverti mokymosi pasaulį daugeliui žmonių. Norint sudominti suaugusiuosius neformaliuoju švietimu, būtina atsižvelgti į jų poreikius ir reikalavimus. Mokymosi pritaikymas yra gyvybiškai svarbus. Įvairūs gerosios praktikos pavyzdžiai pateikia daug inovatyvių būdų, kaip dirbti su skirtingų poreikių besimokančiaisiais, kaip skatinti jų motyvaciją mokytis.

Šiaulių rajono savivaldybės švietimo pagalbos tarnyboje veikia Šiaulių rajono Trečiojo amžiaus universitetas (toliau – TAU), kuriame studijuoja daugiau nei 100 Šiaulių rajono senjorų. Universitetas veikia jau aštuonerius metus, veiklos yra organizuojamos atsižvelgiant į studentų poreikius. Veiklų metu siekiama kuo tikslingiau išnaudoti turimą teisinę bazę, rasti paslaugų ir poreikių darną, sudominti besimokančiuosius, įtraukti juos į mokymo (si) proceso planavimą, aiškinti jiems mokymo(si) ekonominę, socialinę, individualią naudą, užtikrinti mokymosi visą gyvenimą tęstinumą, priartinant prie jų gyvenamos aplinkos.

Šiaulių rajono savivaldybės švietimo pagalbos metodininkai, organizuodami Šiaulių rajono TAU veiklas pastebėjo, kad mokymasis netradicinėje aplinkoje ir netradiciniu būdu yra daug patrauklesnis tiek studentams, tiek mokytojui.  2018 m. kilo inovatyvios arbatinės idėja. Iniciatyva siekiama telkti vyresnio amžiaus žmones, senjorus bendrai veiklai, skatinti bendravimą, buvimą kartu su bendraamžiais, bendraminčiais. Inovatyvi arbatinė „Ateik. Sužinok. Išmok!“ rengiama kartą per mėnesį. Į ją kviečiami užsukti ne tik Trečiojo amžiaus universiteto studentai, bet ir visi vyresnio amžiaus Šiaulių rajono žmonės. Šioje arbatinėje vyksta susitikimai su garsiais žmonėmis, žiūrimi ir aptariami filmai, virtualiai keliaujama po pasaulio muziejus, skatinama tapti stipresniu bendruomenės nariu, aktyvesniu visuomenės piliečiu. Arbatinės metu suaugusieji bendrauja, mokosi prie arbatos puodelio, dalijasi patirtimi, diskutuoja…

Ši iniciatyva padeda bendruomenei burtis, mokytis, tobulinti veiklą ir tapti labiau matomiems vietos bei savivaldybės lygiu. Inovatyvi arbatinė „Ateik. Sužinok. Išmok!“ keičia ir mokytojų  bendravimą su bendruomene, skatina tobulėti, taikyti aktyvius mokymo (si) metodus, aktyvinti besimokančiųjų jau turimas žinias bei stiprybes ir padaryti jas naudingas mokymuisi, užmegzti tamprius, draugiškus ryšius. 

Spalio 1-oji – Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, inovatyvioje arbatinėje „Ateik. Sužinok. Išmok!“ paminėta linksmai ir išradingai. Vienai dienai arbatinė virto „kopūstine“, kurioje visu grožiu ir rudeniškomis spalvomis pražydo kopūstai, jaukumą kūrė žibintuose spragsinčios žvakės, garuojanti arbata, žmonių švytinčios akys ir širdžių šiluma. Didelis būrys senjorų klausėsi rektorės Albinos Budreckienės skaitomų eilių, dėkojo savo kuratorei – metodininkei Editai Giržadienei, atliko Šiaulių rajono savivaldybės švietimo pagalbos tarnybos nuolatinių partnerių – Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnių Akvilės Mišeikienės ir Ingos Spudienės linksmas ir išradingas prevencines užduotis.

Kokia šventė be dovanų?

Visa senjorų dalyvių komanda pasipuošė raudonomis nosimis – geros nuotaikos užtaisu. Raudonas nosis, kaip puikų humoro užtaisą nuo blogų minčių, liūdesio, depresijos rekomenduoja „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“.

Laikas arbatinėje prabėgo greitai ir nepastebimai, atnešęs puokštę šypsenų kiekvieno arbatinės dalyvio veide.

Šiaulių r. Švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Edita Giržadienė

Zigmo Ripinskio ir organizatorių nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts