Nuteisti trys jaunuoliai, motociklus vogę Šiaulių rajone ir Radviliškyje

Trys vaikinai – Paulius K., Modestas R. ir Edvinas I. – Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose buvo nuteisti dėl dviejų motociklų vagysčių. Paulius K. veikė kaip nusikaltimo vykdytojas, kitų dviejų jaunuolių veiksmai įvertinti kaip padėjimas įvykdyti vagystę. Interneto portaluose pamatę skelbimus apie parduodamus motociklus, iš kito Lietuvos krašto atvykę vyrukai „pasidarbavo“: Šiaulių rajone, Domantų kaime pavogė krosinį motociklą „YAMAHA YZ 250F“, o po dviejų dienų – motociklą „Kawasaki KX450“ Radviliškyje, Vaižganto gatvėje.

Vagystę Šiaulių rajone buvo suplanavęs iš anksto

Du kartus už vagystes teistas bei padaręs daugiau vagysčių kituose rajonuose Paulius K. teisme pripažino, kad tai jis sugalvojo padaryti vagystes ir įtraukė savo neteistus draugus. Jis paaiškino, kad internete surado skelbimą apie už 1600 eurų parduodamą motociklą. Vaikinas pripažino, kad iš karto turėjo tikslą motociklą pavogti ir turėjo numatęs pirkėją. Savo draugų Modesto R. ir Edvino I. paprašė, kad jį nuvežtų į Šiaulių rajoną. Kartu vykę vaikinai žinojo, kad vyksta daryti vagystės. 2021 m. liepos 29 d., apie 21 valandą, trys draugai, apsimetę pirkėjais, atvyko į Šiaulių rajoną, Domantų kaimą. Niekas iš jų motociklo pirkti neketino ir pinigų jam įsigyti neturėjo. Su pardavėju susitiko Paulius K. Kaip užstatą jam paliko savo mobilųjį telefoną, sėdo ant motociklo ir išvažiavo. Vėliau pavogtą motociklą jis parvarė į išnuomotą garažą ir ten paliko. Netrukus savo „grobį“ Paulius K. pardavė už 700 eurų. Pasak jo, pinigus, gautus už parduotą motociklą, pasidalijo visi trys draugai.  

Radviliškyje sėdo ant motociklo ir nudūmė

Po dviejų dienų Paulius K. ir vėl rado skelbimą, kad už 2000 eurų Radviliškyje parduodamas motociklas. Viskas vyko pagal tą patį modelį – 2021 m. liepos 31 d. vaikinai į Radviliškio miestą atvyko trise, pas pardavėją ėjo vien Paulius K., kuris, atseit, norėdamas išbandyti, sėdo ant motociklo ir nudūmė, palikdamas pirkėją nežinioje. Už parduotą „Kawasaki KX450“motociklą apsukruoliai „uždirbo“ 500 eurų.

Vagysčių metu vairavęs automobilį jaunuolis žalos neatlygino

Vykdant vagystes, „dirbęs“ vairuotoju Modestas R. teisme kaltu prisipažino. Jis nurodė, kad nusikaltimų padarymo metu vairavo mašiną, nes vienintelis iš trijų draugų turi vairuotojo pažymėjimą. Jo pasakojime nuo Pauliaus k. patiektos versijos skirtinga tik tai, kad Modestas R. nurodė, kad visus pinigus už pirmą pavogtą motociklą gavo Paulius ir su jais nesidalino. Pasak šio nusikaltimą padariusio jaunuolio, už antrą pavogtą motociklą jis gavo 150 eurų. Šis jaunuolis vienintelis iš visų trijų bendrininkų nukentėjusiesiems iki teismo posėdžio žalos neatlygino, tačiau sutiko sumokėti prašomą sumą. Modestas R. dirba maisto išvežiotoju ir nurodė, kad pinigus galėtų sumokėti po mėnesio.

Trečiasis vagystėms skolino automobilį

Trečiasis vagysčių dalyvis, Edvinas I., taip pat sakė, kad po pirmo motociklo vagystės iš Pauliaus K. pinigų negavo. Vogti motociklų važiavo kartu, paskolino savo automobilį, tačiau nusikaltimų iniciatorius esą buvęs Paulius K. Šis vaikinas taip pat dirba maisto išvežiotoju, tačiau žalą abiems nukentėjusiesiems atlygino.

Šiaulių rajone nukentėjusysis bandė vytis tariamą pirkėją

Nukentėjusysis D. M. iš Šiaulių rajono ikiteisminio tyrimo metu buvo nurodęs, kad atvykęs neva pirkti motociklo vyras buvo vienas, šalia jokios transporto priemonės, su kuria galėjo atvažiuoti, nebuvo. Vyriškis apžiūrėjo motociklą, klausinėjo apie jį ir paprašė leisti pavažiuoti motociklu. Kaip užstatą jis padavė mobiliojo ryšio telefoną. Nukentėjusysis nesitikėjo, kad štai taip jo akyse atvykėlis ims ir motociklą pavogs. Tariamas pirkėjas sėdo ant motociklo ir nuvažiavo keliu link kito kaimo. Iš garso buvo aišku, kad motociklas tolsta. Netrukus žmogus suprato, kad motociklas buvo pavogtas. Jis prašė netoliese buvusių žmonių, kad jį pavežtų, bandė vytis jį apgavusį jaunuolį. Apie įvykį buvo pranešta bendruoju pagalbos numeriu 112. Netrukus policijos pareigūnas telefonu jo paprašė grįžti į įvykio vietą, todėl motociklo vėžėmis nebesekė.

Radviliškiečiui prisiskambinti nepavyko

Radviliškyje motociklą pardavinėjęs nukentėjusysis E. G. patikėjo prekę aprodyti savo draugui. Pasak šio draugo, kuris buvo apklaustas liudytoju, į susitikimą dėl pirkinio atvyko vienas jaunas vyriškis. Tariamas pirkėjas pasakojo istorijas, kad neva jis pats turi krosinį motociklą, su kuriuo dalyvauja įvairiose motociklų varžybose, tačiau šis sugedęs, todėl dėl varžybų, vyksiančių Kupiškyje, skubiai ieško kito motociklo. Vyrai trumpai pabendravo ir žmogus davė atvykėliui pabandyti važiuoti. Motociklo savininko draugas sakė, kad manė, jog vaikinas tik pavažinės keliuku prie garažo, tačiau tas be šalmo sėdo ant motociklo ir išvyko keliu. Kadangi vyras kelias minutes negrįžo, kilo įtarimas, kad motociklą pavogė. Po to motociklo savininkas E. G. dar bandė skambinti turimu telefono numeriu, bet telefonas buvo išjungtas. Netrukus apie vagystę buvo pranešta policijai.

Skirtos bausmės: laisvės atėmimas ir laisvės apribojimas

Teismas, įvertinęs kaltinamųjų asmenybes, jų vaidmenis nusikaltimų padaryme, Pauliui K. skyrė griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą 10 mėnesių. Šis jaunas žmogus buvo pripažintas recidyvistu. Kitiems dviem vagysčių bendrininkams skirtas laisvės apribojimas. Modestui R. – laisvės apribojimas 10 mėnesių, įpareigojant bausmės atlikimo metu mokytis, dirbti arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei atlyginti padarytą žalą. Edvinui I. – laisvės apribojimas 8 mėnesiams, įpareigojant bausmės atlikimo metu mokytis, dirbti arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Nukentėjusiųjų civiliniai ieškiniai dėl 400 ir 800 eurų turtinės žalos tenkinti visiškai ir priteisti iš visų kaltinamųjų solidariai.

Visi trys nusikaltėliai yra jauno amžiaus. Jie nurodė, kad dėl savo veiksmų nuoširdžiai gailisi. Ar yra vilčių, kad jie pakeis gyvenimo būdą, parodys laikas.

Rita Grigalienė

Asociatyvios nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Pagalbos prašymas

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai, atliekantys ikiteisminį tyrimą dėl dingusios be žinios 52 metų…