Taip buvo, taip ir bus…

Nepraėjo nė mėnuo kai Kuršėnuose buvo pradėti naudoti naujo tipo pusiau požeminiai buitinių ir antrinių atliekų konteineriai, tačiau tvarka prie jų beveik nepasikeitė.

Jau senokai kuršėniškiai skundėsi dėl per retai išvežamų buitinių atliekų. Tačiau pagaliau birželio mėnesį daugelyje vietų senųjų konteinerių nebeliko, tačiau žmonių mąstymas ir padorumas liko, kaip ir anksčiau – žemiau grindjuostės.

Daugelyje vietų mieste konteineriai įrengti ten pat, kur ir buvo senieji. Gyventojai gerai atsimena karštą vasaros dieną nuo jų sklindantį nemalonų kvapą, kalnus šiukšlių prie pilnai pritrambuotų neišvaizdžių dėžių, kalnus dėžių, statybinio šlamšto.

Nespėjo senieji konteineriai dingti iš mūsų atminties (prie kai kurių namų Daugėliuose jie liko stovėti ir toliau, nes nėra techninių galimybių įrengti naujų), o gyventojai grožėtis gražiais, kiek neįprastais, vaizdais prie naujų konteinerių, kai praeitis grįžo atgal.

Vieną rytą žmonės pro langą pastebėjo, jog šalia naujojo konteinerio padėtas nedidelis kvadratas medžio plokštės. Kitą dieną prie konteinerio atsirado jų dar daugiau. Netrukus ir ant naujų konteinerių atsirado krūvelės statybinio šlamšto.

Pamažu krūvelės vėl pradėjo kauptis – atsirado ir sulaužyta skalbinių džiovykla, ir išlankstytos (ačiū Dievui!) prekių dėžės, nors jas galima buvo įmesti ir į rūšiuojamų popieriaus atliekų konteinerį. Pamažu grįžo širdžiai mielas ir įprastas vaizdas, kaip ir prie likusių senųjų konteinerių.

Kas sako, kad praeitis negrįžta.

Socialinių tinklų nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts