Tai, skiepytis ar ne?

(perfrazuojant V. Žalakevičius filmą „Niekas nenorėjo mirti“)

Kaip ir kiekvieną rytą, po rytinės mankštos, atlikęs būtinas tualetines procedūras, papusryčiavęs  jaučiausi pakylėtai.

Tad nutariau paskambinti geram pažįstamui, pakviesti atsigerti kavos, aptarti naujienas, o jų daug … Naujas Seimas, nauji suvaržymai, susirgusių korona skaičius, mirusiųjų skaičius, išmokos už priverstines pravaikštas, bedarbystė… Na, žodžiu, mėgaujuosi Infodemija (naujadaras atsiradęs Convid – 19 metu). (Informacinė epidemija, aktyvus netikrų ir (arba) perdėtų naujienų ir statistikos skleidimas apie Covid-19). Vietoj „labas“ išgirstu klausimą: ar skiepysis nuo koronos? Tiesą pasakius, šiek tiek sutrikau, kažką numykiau, kad dar apie tai negalvojau, noras gerti kavą staiga praėjo. Pradėjo lįsti į galvą mintys: reikia – nereikia…

Kai kuriuose šalyse vakcinacija jau prasidėjo, kitose artimiausiu metu startuos. Klausimas, ar visuotinė vakcinacija reikštų pandemijos pabaigą? Perskaičius Pasaulio Sveikatos organizacijos (PSO) generalinio direktoriaus Tedroso Adomo Gebreuso pareiškimą, viskas stojo į savo vietas. PSO vadovas pareiškė: organizacijoje yra labai sunerimę (prašau atkreipti dėmesį į žodį „sunerimę“), kad pasaulyje plinta nuojauta apie greitą  koronaviruso pandemijos pabaigą (negalėjau patikėti savo akimis). Susidaro įspūdis, kad PSO nelabai patinka, kad kaukinis – pirštininis karantinas, kaip man atrodo, kartu su beprasmiu testavimu, stabdantis mūsų gyvenimo gyvybingumą kuo greičiau baigtųsi. Tedroso Adomo Gebreusas pripažino, kad „eretinės“ nuojautos  apie greitą pandemijos pabaigą  pagyvino naujienos apie pasiekimus išrandant vakcinas nuo COVID- 19. „Ir mes jau pradedame matyti  šviesą tunelio gale“, – pareiškė jis.

Iki šiol per visą žmonijos istoriją įvairių pandemijų metu  niekas nestabdė visos ekonomikos, neuždarinėjo prievarta žmonių savo namuose, neatskirdami sergančių nuo sveikų. Pavasarinio karantino metu Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, „valdžia“ ragino nuimti krūvį nuo medicinos įstaigų, laikytis reikalavimų, stabdančių pandemiją, truputį pakentėti iki vaistų, vakcinos išradimo. Faktas tas, kad rudeninio karantino metu pasaulyje, kaip ir mūsų šalyje, užsikėtimų skaičius išaugo keletą kartų. Sveikatos sistemą paruošti  pandemijos šuoliui nepavyko. Efektyvių vaistų nuo koronos nėra ir neaišku, kada bus, bent aš apie juos nieko negirdėjau. Bet vakcina jau yra!

Vietoj „protingų“ medicininių priemonių virusui stabdyti  susilaukėme masės suvaržymų, represinių valdžios priemonių. Vis tik, rekordai mirčių ir užsikrėtimų fiksuojami net  tokiose šalyse, kaip Japonija, kur kaukių rėžimas idealus. Ten net baudų nebuvo įvesta už kaukių nenešiojimą. Japonai  jas nešiodavo ir ne pandemijos metu. Jau nekalbu apie Europos šalis, kur ne vieną kartą buvo imtasi net policinių – represinių priemonių, lokdaunų, įvairių baudų. Lenda  į galvą dar labiau įkyri mintis – kad visuotinė vakcinacija  būtų sėkminga, ji turi virsti į politinę – socialinę, nebūtinai medicininę. Vakcina ne tik mus apsaugos nuo viruso, bet padės nugalėti (nepabijosiu šio žodžio) masinės – kolektyvinės psichozės, kuri, mano nuomone, apėmė pasaulį. Masinė vakcinacija – tai idealus šansas politikams išeiti iš šios neprastos situacijos pakelta galva. Manau, tam reiktų kelių sąlygų: vakcinacija turi būti savanoriška visoms gyventojų grupėms – beje, apie tai pasisako ir PSO. Prasidėjus vakcinacijai, radikaliai lengvinti įvairius suvaržymus, draudimus. Leisti  mums patiems spręsti nešioti kaukes,  pirštines ar ne. Atsisakyti įvairiausių baudų ir t.t… Na, o apie kaukių nešiojimo rėžimą galiu pasakyti tik tiek, kad išskyrus  agresijos ir neapykantos  mums  nieko kito tai neduoda. Tai dabar vadinama Karantinšeimingas (naujadaras atsiradęs Covid – 19 metu). Aplinkinių pyktis, manančių, kad jūs neteisingai laikotės karantino sąlygų). Iš esmės vakcina ir kaukė – mentalinė dieta (minčių dieta) – (įrankis, kurio trūksta daugeliui sėkmės formulių. Pakeiskite savo gyvenimą, pakeisdami savo mąstymą) (Vikipedija), tiems, kas išgąsdintas naujos ligos ir nuo kurios iš tikro galime numirti kiekvienas ir kurią mes iki šiol neišmokome gydyti.

Nei vakcina, nei kaukės, baudos, lokdaunai visuotinai nesunaikins viruso, viskas baigsis panašiai, kaip su „ispanišku gripu“ 1919 – 1920 m., „Honkongo gripu“  1968 – 1970 m. Manau, po šiandieninės  pandemijos sulauksime trečiosios  – pavasarinės 2021 metais,  po to gal ir ketvirtosios bangos. Vis dėl to  tikiuosi, jog 2022 metais viskas nurims savaime, tiksliau, virusas liks su mumis amžinai, kaip ir kiti sezoniniai susirgimai.  Vakcinacija labai geras dalykas, reikia ją išnaudoti ir kaip skiepą nuo masinės psichozės – pandemijos mūsų galvose. Virusų nugalėti neįmanoma! Jų buvo ir bus.  Gyventi visavertį gyvenimą be jokių suvaržymų, manau, realu (Švedijos variantas). Tai vis dėl to – skiepytis ar ne?

Viktoras  Karpenko

Total
0
Dalinasi
Related Posts