Biblioteka pakvietė į šviesos ir žodžio šventę     

Kad ilgi rudens vakarai neprailgtų, Šiupylių biblioteka pakvietė visus norinčius išgirsti, susipažinti, išmokti ir pabendrauti.

Bibliotekoje vyko renginys „Šviesos ir žodžio šventė“, skirtas Šiaurės šalių literatūros savaitei. Septintokė Mantė Lengvenytė ir trečiokė Gabija Girdžiūtė paskaitė tekstą „Superherojus“, skaitymą papildė rodydamos skaidres, kuriose vaizduojamas knygos siužetas. Visi dalyviai įdėmiai klausėsi. Po to diskutavo ir apžiūrėjo parodėlę „Šiaurės šalių herojai vaikams“.

Antroje renginio dalyje vyko edukacinis užsiėmimas „Išbandyk piešimą ant vandens ir tu!“. Į svečius atvyko Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė ir bibliotekų procesų automatizavimo inžinierius Kostas Aleksandrovičius, kurie pristatė edukacinius užsiėmimus: „Ebru menas – tapymas ant vandens“, ,„Edukaciniai žaidimai su virtualios realybės akiniais“ ir  „Terapiniai šviečiantys smėlio staliukai“.

Pradėdama užsiėmimą edukatorė Roberta supažindino su Ebru menu. Tyrinėtojai pagal rastus pirminius dokumentus, kuriuose minimas popieriaus dažymas ant vandens penkiais atspalviais, mano, jog šis menas gyvuoja nuo 6 amžiaus ir kilęs Kinijoje, Tang dinastijos laikais (618 – 907). Tuo metu tai buvo tik vyrų žinių mokslas, mat anksčiau tokia technika buvo slapta. Ją net naudojo gaminant slaptus dokumentus, pinigus. Tais laikais šis menas buvo vadinamas ebre. Ebre – tai senovinės Centrinės Azijos žodis, kuris liet. reiškia „pelėsinis popierius“. Kai kurie darbai Kinijoje buvo vadinami liu-sa-cien (liet. klampusis sluoksnis). Į Lietuvą šis menas atkeliavo 2006 metais.

Tapyba ant vandens leidžia pasinerti į save, pačiam sukurti kelis piešinius. Savaime kyla susižavėjimas užburiančia spalvų ir formų transformacija, besikeičiantis vaizdas skatina smalsumą ir norą sužinoti, kas bus toliau. Dėl paprasto, greito atlikimo ir daromo poveikio (atsipalaiduojama, sutelkiamas dėmesys) piešimas ant vandens veikia itin terapiškai, Kuriant ebru technika naudojamos natūralios, ekologiškos priemonės, tad visiems yra saugu. Skirtingos spalvos skirtingai veikia ir žmogaus nervų sistemą: ramina arba – įaudrina. Tai terapija, kuri taikytina tiek seneliui, tiek veikliam darbuotojui, tiek nedrąsiam pirmokui.

Smėlio terapija yra puiki priemonė vidinei ramybei sukurti. Ramybė labai svarbi dvasiniam ir intelektiniam asmenybės tobulėjimui. Tai gali paskatinti atsiverti pasauliui, padėti lengviau įsilieti į visuomenę. Žaislinių figūrėlių ir rankų pagalba, vaikai galėjo kurti, fantazuoti.
Su virtualios realybės akiniais dalyviai galėjo žiūrėti filmukus, žaisti edukacinius virtualius žaidimus.

Salvinija ŠEŠKAUSKIENĖ

Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Prašo pagalbos

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo ir prašo visuomenės pagalbos.…