Spalio 4 dieną – gausybė informacijos ir prevencinių priemonių moterims

Gražų spalio mėnesio pirmąjį penktadienį Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure vyko kelios akcijos, kurios buvo skirtos atkreipti moterų dėmesį į savo kūną, jo sveikatą bei ligų profilaktikos svarbą.
Rūpinimasis savo sveikata vis dar nėra moterų prioritetas – tai patvirtina moterų elgsenos tyrimai (kas penkta moteris dėmesinga savo sveikatai ir tikrinasi dėl krūties vėžio profilaktiškai). Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga Lietuvoje. Tačiau laiku diagnozavus krūties vėžį, galima išgelbėti 90 procentų sergančiųjų.
Eilinį kartą Šiaulių rajono moteris „NEDELSTI“ kvietė Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuras. Visą dieną gydytojai tikrinamo moterų krūtys echoskopu nemokamai. Šioje akcijoje dalyvavo bemaž 100 įvairaus amžiaus moterų, kurios buvo labai dėkingos už šią galimybę. Džiugu, kad nei vienai iš jų neteko išgirsti prastų naujienų.
Kiekvieną pirmą spalio mėnesio penktadienį minima tarptautinė šypsenos diena. Šia proga visuomenės sveikatos biure moterims buvo priminta apie burnos sveikatą, higieną, taisyklingą dantų priežiūrą. Kiekviena dalyvė gavo priemonę apnašų nustatymui, su kuria gali pasitikrinti, ar gerai išsivalo dantis ji pati ir jos artimiausieji.
Taip pat šią dieną minėjome ir tarptautinę mergaičių dieną. Šios akcijos tikslas – priminti apie ŽPV (virusas, sukeliantis gimdos kaklelio vėžį) grėsmę, plitimo kelius ir apsisaugojimo būdus. Viena iš apsaugos priemonių – skiepai nuo ŽPV. Apsauga nuo gimdos kaklelio vėžio yra labai svarbi ir kiekviena moteris turi žinoti tam tikrus faktus apie šios ligos prevenciją.
Visuomenės sveikatos specialistai su eilėje laukiančiomis moterimis diskutavo ir apie mikroorganizmų atsparumą antimikrobinėms medžiagoms (antibiotikams). Šiandien atsparumas antibiotikams yra viena didžiausių sveikatos grėsmių pasaulyje. Atsparumas antibiotikams – natūralus reiškinys, tačiau netinkamai vartojami antibiotikai paspartina atsparumo procesą. Auga infekcijų skaičius (tokių kaip pneumonija, tuberkuliozė ir gonorėja), kurias gydyti sunkiau, nes antibiotikų veiksmingumas mažėja. Atsakingo vartojimo ir rankų higienos svarbą akcentavo ir visuomenės sveikatos specialistės, dovanodamos dalyvėms muiliukus.
Visos  dalyvės renginių metu galėjo drąsiai diskutuoti su specialistais, susipažinti su vaizdinėmis priemonėmis.

Šiaulių rajono savivaldybės
visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos specialistai,
vykdantys visuomenės sveikatos stiprinimą

Total
0
Dalinasi
Related Posts