Šventinis rytmetys „Žvelgiu per gimto kaimo langą“ 

 Drąsučių mokykloje vyko netradicinio ugdymo diena „Žvelgiu per gimto kaimo langą“. Šią įsimintiną dieną šventė: Drąsučių mokykla, Drąsučių bendruomenė, ŠRSKC Drąsučių filialas, Drąsučių biblioteka.

ŠRSKC Drąsučių filialo darbuotojai mažiesiems mokinukams dovanojo ne tik gražiausias eiles, bet ir jausmingus kūrinius apie Lietuvą. Vaikai deklamavo eiles, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, žiūrėjo filmukus apie Lietuvą, kuriuos pristatė Drąsučių bibliotekos bibliotekininkė Neringa Skėrytė.

3–10 mokiniai dalyvavo dailyraščio konkurse „Iš aš rašau Nepriklausomybės atkūrimo Aktą“. 5–10 klasių mokiniai dalyvavo interaktyvioje veikloje „Piešiu. Kuriu. Dainuoju. Žaidžiu“, organizavo foto akciją „Asmenukė su trispalve“. Dailės mokytoja Modesta Purienė kartu su mokiniais surengė piešinių ant stiklo parodą.

Lietuvių kalbos mokytoja Kristina Andriulevičienė organizavo teatralizuotą akciją „Stauk kaip 100 vilkų“. Tokiu būdu mūsų mokykla prisidėjo prie respublikinės iniciatyvos, kurios sumanytojai pakvietė visas Lietuvos ir pasaulio lietuvių pagrindinio ugdymo įstaigų bendruomenes staugti taip garsiai, kaip Gedimino sapne staugė Geležinis vilkas (tarsi jame būtų pasislėpę 100-as vilkų). Taip garsinama Lietuvos sostinė, ką pagal gražią legendą aiškindamas Gedimino sapną išpranašavo krivis Lizdeika. Drąsučių bendruomenės pirmininkė Skaidrė Atstopienė pakvietė visus užrišti trispalvę ant medelio, kuris papuoš Drąsučių mokyklos kiemelį.

Visi mojuodami trispalvėmis patraukė prie paminklo Kuršėnų geležinkelio stotyje. Mokiniai skaitė pranešimus apie tremtinius, dainavo lietuvių liaudies dainas, sudėliojo skaičių šimtas iš žvakelių. Retas jausmas, kuris gali pripildyti širdį tokios naudingos veiklos troškimo, kaip aiškus supratimas, kiek buvo kentėta, patirta, siekiant laimės šiandien gyvenančiai kartai, kurios dalelė esame ir mes.

Inga JONUŠKIENĖ
ŠRSKC Drąsučių filialo kultūros renginių organizatorė

Total
0
Dalinasi
Related Posts