Šventė pasibaigus karantinui

Hanso Kristijano Anderseno gimimo diena nuo 1967 metų paskelbta tarptautine vaikų knygos diena. Šios šventės iniciatorius – nevyriausybinė organizacija Tarptautinė vaikų knygų taryba (IBBY), turinti nacionalinius skyrius daugiau kaip 70-yje pasaulio šalių. Lietuvos nacionalinis IBBY skyrius skaičiuoja jau 26-uosius gyvavimo metus.

Šventes prisiminus

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų skyriaus darbuotojos taip pat kasmet pažymi šią dieną. Jau 15 metų V..Vitkausko biblioteką globoja Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė. Ji kasmet ne tik dalyvauja šventėje ir dovanoja geriausiems bibliotekos skaitytojams knygas, ji kasmet dalyvauja ir knygų Kalėdose. Knygų dienos renginiai bibliotekoje  visuomet būdavo įdomūs, linksmi ir nuotaikingi.

Labai gaila, kad šiemet Lietuvoje ir visame pasaulyje siaučiant COVID-19 epidemijai, ši šventė neįvyks. Vaikai visada laukdavo atvykstant knygų personažų, įvairių nuotaikingų svečių ir žinoma dovanų. Nė vienas šventės dalyvis neišeidavo į namus be knygelės.

Skyrė dovanėles

Pasak rajono Tarybos narės, Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos R. Baškienės padėjėjos Ados Grakauskienės, šiemet Seimo narė taip pat paruošė dovanų aktyviausiems ir geriausiems bibliotekos draugams, tačiau dovanėlių dėl epidemijos jaunieji skaitytojai turės palaukti.

Mes saugojame ir save, ir Jus. Taigi dovanėles gausite po karantino“, – sakė A. Grakauskienė.

Pasak jos, bus apdovanoti aktyviausi Vaikų bibliotekos knygų skaitytojai ir mylėtojai: Livija Staponkutė, Grantas Lukas Aginskis, Patricija Norkutė,  Karolina ir Kamilė Šipailaitės, Džiugas Korsakas, Kornelija Kupstytė, Everesta Povilaitytė.

Beje, biblioteka aktyviai bendradarbiauja su Stasio Anglickio progimnazija. Jos moksleiviai dažni svečiai bibliotekos renginiuose, todėl knygos bus įteiktos progimnazijos 1C klasės ugdytiniams ir jų mokytojai Rimai Navickienei bei  3A klasės ugdytiniams ir jų mokytojai Jolantai Kazlauskaitei.

Taip pat bibliotekininkai dėkoja Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro priešmokyklinukams ir jų mokytojai Silvai Žukauskienei, Bičkauskų šeimai – vaikams Ąžuolui ir Radvilui ir jų mamytei Kristinai, o taip pat Ligitai Grigaliūnaitei ir jos vaikams Rugilei bei Jokūbui.

A. Grakauskienės žodžiais, pradžioje buvo galvota dovanėles išsiųsti paštu, tačiau saugant visus nuo koronaviruso buvo nuspręsta, kad šventė bus surengta pasibaigus karantinui.

Rimantas PETRAVIČIUS

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts