Persirengėlių šventė „Mums žiema labai prailgo“ Drąsučiuose   

Užgavėnės bene labiausiai mėgstama tradicinė liaudiška šventė Lietuvoje. Šiais metais tą įrodė ir Drąsučių mokykla, Drąsučių bendruomenė ir ŠRSKC Drąsučių filialas.

Jau nuo pat ryto Drąsučių mokykloje vyko netradicinė diena, vyresnieji klasių mokiniai kūrė gražiausias, įspūdingiausias ir šiuolaikiškiausias Mores, o mažesniųjų klasių mokiniai mokėsi įvairiausius Užgavėnių žaidimus ir ratelius.

Skambant liaudiškai muzikai persirengėliai skubėjo į mokyklos stadioną. Šėlo tiek vaikai, tiek mokytojai. Čia galima buvo pamatyti ožius, čigones, raganas, velnius, laumes ir visokius kitokius personažus. Užgavėnių šventės metu buvo išrinktos gražiausios, kūrybiškiausios ir įspūdingiausios kaukės, jos apdovanotos specialiais prizais. Kanapinis stojo į kovą su Lašininiu. Kelios akimirkos ir kova baigta. Lašininis paguldytas ant menčių. Pergalę, kaip ir kasmet, šventė Kanapinis. Pasibaigus Kanapinio ir Lašininio kovai, įvairiausiems Užgavėnių žaidimams visi patraukė prie žiemos simbolio Morės. Buvo renkama gražiausia Morė, nugalėtojai apdovanoti prizais. Visos Morės labai greit sudegė. Tikimės, kad ir žiema taip greit pasitrauks. Visi dalyvavusieji rungtyse ir žaidimuose apdovanoti prizais. Drąsučių bendruomenė visus susirinkusius pavaišino sočia žirnių košę ir net keturių rūšių blynais. Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems prie gražios žiemos šventės.

Inga JONUŠKIENĖ
ŠRSKC Drąsučių filialo kultūros
renginių organizatorė

Total
0
Dalinasi
Related Posts