Svajonė įžengti į Kultūros centro salę kol kas ir lieka svajone?..

Nors rajono savivaldybės Kultūros centro darbuotojams buvo žadama, kad dar iki 2018 metų rugsėjo 1-osios koncertų salė bus suremontuota, tačiau praėjo daugiau nei metai, o į salę įžengti vis dar tabu. Miesto gyventojai pasigenda salėje skambėjusių koncertų – čia pasirodydavo ryškiausios lietuviškos scenos žvaigždės, vykdavo pačių kultūros darbuotojų organizuojami renginiai.  S

Kuršėniškiai pasiilgo koncertų salės

Į redakciją paskambinę kuršėniškiai teiravosi, kad bus baigta Kultūros centro salės renovacija.

„Jau daugiau nei du metai, kai Kuršėnuose kultūra tarsi merdėja. Nors vietinių kolektyvų, parodų tarsi ir netrūksta, tačiau mes pasiilgome atvykstančių kolektyvų ar atlikėjų koncertų. Norėdami išvysti jų koncertus esame priversti važiuoti į Šiaulius arba net Mažeikius, nes Mažeikiuose pigesni bilietai. Jaunimui tai kas, o vyresniems žmonėms? Taip ir esame priversti sėdėti namuose. Pasiilgome ir atvykstančių teatrų spektaklių. Koks buvo džiaugsmas sielai, kai pavasarį vyko teatrų, kad ir mėgėjiškų, festivalis. Grąžinkite mums kultūrą į Kuršėnus“, – prašė laikraščio skaitytoja Marytė.

Kitas skaitytojas sakė, jog tokios betvarkės, kaip dabar, tarybiniais laikais tikrai nebuvo.

„Dirbau statybininku ir dalyvavau statant tuos pačius kultūros rūmus. Dirbome, stengėmės, kad pastatas būtų priduotas laiku. Nors tuo metu trūko ir statybinių medžiagų. Viskas buvo normuota. O dabar ir statybinių medžiagų yra, ir, tarsi, darbo rankų užtektų, nes ieškančių darbo netrūksta, tačiau renovacijos darbai juda labai jau sunkiai. Gal todėl, kad konkursus laimi įmonės, turinčios vos kelias dešimtis darbininkų, o objektų Lietuvoje beveik tiek pat. Visur siūlo mažiausią kainą, o po to ir „tamposi“ su darbais metus ar dvejus. Anais laikais tokie įmonių vadovai senai būtų bas baltas meškas nukeliavę“, – piktinosi kuršėniškis užsitęsusiais darbais.

Kuršėniškė Danutė redakcijai sakė, kad niekaip nesuprantanti, kodėl taip ilgai užsitęsė renovacijos darbai.

„Pasiilgome atlikėjų iš Vilniaus, žinomų teatrų spektaklių. Vargsta ir Kultūros centro kolektyvai, kai pasirodyti tenka tam nepritaikytoje salėje“, – sakė ji.

Kultūra dar nemirė

Pasak rajono Kultūros centro direktorės Jovitos Lubienės, ji bijanti minėti bet kokią salės atidarymo datą.

„Mums jau tiek daug buvo žadėta, kada galėsime oficialiai įeiti į salę. Buvo tikimybė kiek daugiau nei prieš metus – rugsėjo pirmąją, vėliau žadėta prieš naujuosius, pavasarį per miesto gimtadienio šventę. Buvome net sudarę kviečiamų kolektyvų sąrašą. Atlikėjai ir kolektyvai patys mums skambindavo ir siūlydavosi atvykti, tačiau neturėjome tos erdvės, kurioje jie galėtų koncertuoti, gero įgarsinimo. Tos erdvės, žiūrovų salės, laukiame jau daugiau nei du metus“, – sakė direktorė.

Pasak jos, užsitęsęs salės remontas kol kas didelių rūpesčių nesukėlė – Kultūros centro organizuojami renginiai vyksta kitose erdvėse, Kultūros centro kolektyvai repetuoja, vyksta į koncertus rajone ir už jo ribų.

„Pamatę, kad darbai dar greitai nesibaigs, 2018-ųjų metų pradžioje įsigijome laikiną konstrukciją, kuri atstoja sceną. Vasarą ją naudojome renginiuose rajone, o dabar vėl pastatyta fojė esančioje Parodų salėje. Be didžiosios scenos – ne darbas. Tenka nukelti mūsų tradicinius renginius, koncertus. Štai šiemet Kultūros centre ir vėl nebuvo meno kolektyvų kalėdinio koncerto, prie kurio žiūrovai buvo pripratę, „Grok, Jurgeli“ konkursas vyko Parodų salėje, kurioje žmonės vos tilpo. Dabar ten vyksta užsakomieji kalėdiniai-naujametiniai renginiai, kai kuriuos renginius buvome nukėlę į Pavenčių mokyklą-daugiafunkcį centrą, kitas erdves“, – sakė direktorė.

J. Lubienė dar pavasarį sakė, kad salės remonto darbai beveik baigti, įrengta puiki ir šiuo metu moderniausia tarp visų Lietuvos kultūros centrų garso aparatūra, puikus apšvietimas, kokybiškos ir patogios kėdės. Tačiau tuo metu tebevyko priešgaisrinės saugos reikalavimus tokiose masinių renginių  vietose privalomi atlikti darbai, automatikos patikra.

Darbų nepriėmė

Gruodžio viduryje darbus Kultūros centro salėje atliekanti UAB „Avona“ pabandė priduoti objektą, tačiau Valstybinė priėmimo komisija pastebėjo broką.

Pasak Turto valdymo skyriaus specialistų, problemų pastebėta su gaisro gesinimo, signalizacijos, vėdinimo sistemomis. Naujais įrengtos sistemos nebuvo sujungtos su senomis, todėl neatitiko priešgaisrinių reikalavimų. Brokui ištaisyti duotas terminas iki sausio pabaigos.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Regina Rupšienė „Kuršėnų krašto žinioms“ patvirtino, kad rangovui jau kapsi delspinigiai ir kuo ilgiau jie užtęs darbus, tuo daugiau jų bus priskaičiuota.

Rajono meras Antanas Bezaras teigė, kad dar 2018 metų rudenį jis paklausęs darbus atliekančios UAB „Avona“ vadovo Česlovo Zabarausko, ar iki Kalėdų darbai bus baigti, į tai šis atsakęs „Neįžeidinėkit“, nes tuomet buvo nustatytas darbų pabaigos terminas gruodžio 1-oji.

Prabėgo metai nuo nustatyto termino. Ir nors rajono Savivaldybės atstovai buvo žadėję, kad bus skirta daugiau nei 100 tūkstančių eurų bauda, nutraukta sutartis, laikant, kad yra esminis jos pažeidimas. O esminis pažeidimas reiškia, kad tam tikrą laikotarpį rangovui bus draudžiama dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, tačiau to nebuvo padaryta. Rangovas ir toliau vilkina darbų pridavimą, darbus atlieka su broku, jam skaičiuojami delspinigiai. Tačiau UAB „Avona“ tai negąsdina.

Redakcijai susisiekti su įmonės vadovu Č. Zabarausku nepavyko. Jis į telefono skambutį neatsiliepė.

Pažadai ir liko pažadais

Prieš daugiau nei metus (2018 metų spalio pabaigoje – redakcijos pastaba) jis „Kuršėnų krašto žinioms“ sakė, kad viskuo kaltinamas rangovas, tačiau yra ir objektyvių priežasčių.

„Ilgai buvo derinamas projektas, po to ilgai darytas akustikos projektas. Darbai nusitempė. Taip, šiuo metu yra strigimų, nes projekte yra klaidų ir mes kviečiamės projektuotojus, jie turi pateikti atsakymus. Baigiamos montuoti sienų akustinės plokštės, kurias reikia sudėti į rėmus nenukrypstant nė milimetro. Pastatėme dirbti nepatyrusius darbininkus, tai jie padarė broko. Teko viską taisyti. Pradėsime montuoti lubų akustines plokštes. Turime jau nupirkę kilimą, garso aparatūrą, pradėsime tvarkyti sceną. Visus darbus stengsimės viską užbaigti iki gruodžio 1 dienos“.

Tuomet Turto valdymo skyriaus vedėjas Alfredas Budrys teigė, kad rangovas UAB „Avona“ nevykdo savo įsipareigojimų, nes neturi darbuotojų ir tik po paskutinio duoto termino ir grasinimų baudomis bei sutarties nutraukimu, rangovas suprato grėsmę ir sukruto dirbti.

Tačiau bendrovės entuziazmas truko neilgai. Prabėgus daugiau nei metams nuo pokalbio, Kultūros centro salė vis dar nepriduota.

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts