Kuršėnų sporto klubo jubiliejui – įspūdinga krepšinio šventė

Kuršėnų sporto klubas „Kristalas“ įspūdingu renginiu pažymėjo klubo įkūrimo 35 metų jubiliejų. Lauryno Ivinskio aikštėje vyko ne tik SK „Kristalas“ jubiliejaus šventė, bet ir Lietuvos mažųjų miestelių krepšinio lygos Lietuvos ketvirtasis čempionato etapas.

Krepšinio šventė

Į Kuršėnus suvažiavo net 41 gatvės krepšinį trys prieš tris žaidžiančios komandos iš visos Lietuvos. Komandos rungtyniavo keturiose grupėse – elito, mėgėjų A ir B bei veteranų.

Rungtynės vyko iš karto dvejose aikštelėse. Krepšių stovus parūpino Šiaulių arena, kurie buvo varžybų partneriai, visa varžybų organizacija rūpinosi SK „Kristalas“ prezidentas, rajono Tarybos narys Alfredas Jonuška. Jis pasidžiaugė, kad pavyko sukviesti krepšininkus atvykti į Kuršėnus, kur pirmą kartą Lauryno Ivinskio aikštėje buvo žaidžiamas krepšinis.

„SK „Kristalas“ yra seniausias klubas Šiaulių rajone. Klubo pradžia – 1985 metai Pavenčių cukraus fabrike: pirmiausia pradėjo sportuoti maratono bėgikai, vėliau – tinklininkai, krepšininkai, kitų sporto šakų mėgėjai“, – prisiminė klubo prezidentas Alfredas Jonuška ir pridūrė, jog dabar klubo sportininkai užsiiminėja šešiose sporto šakose.

Įspūdingi pasiekimai

SK „Kristalas“ pasiekimai ir sportiniai rezultatai – įspūdingi, yra ir Europos čempionų, ir Pasaulio varžybų prizininkų. Geriausių rezultatų yra pasiekusios virvės traukimo komandos, jos yra daugkartinės Lietuvos čempionės, o Europos varžybose buvo patekusios į geriausiųjų šešetuką. Krepšininkai savo sąskaitoje turi Lietuvos regioninės krepšinio lygos trečios vietos laimėtojų taurę.

Pirmasis SK „Kristalas“ prezidentas buvo tuometinis ilgų distancijų ir maratonų bėgikas Jonas Novogreckis. Jis prisiminė, kad Kuršėnuose buvo organizuojamas net ir populiarus Naujametinis bėgimas Pavenčiai-Daugėliai-Pavenčiai.

„Tai turbūt buvo vienintelis bėgimas Lietuvoje su tarpiniu finišu. Daug garsių bėgikų norėdavo dalyvauti, nes vienu bėgimu buvo galima laimėti du prizus“, – prisiminė Jonas Novogreckis.

Šventės parodomoji programa

Šventės metu vyko parodomoji programa, kurioje dalyvavo Antano Griciaus treniruojami atletai –virvės traukikai, svarmens kilnotojai, o didžiausią smalsumą kėlė jėgos trikovės atleto Egidijaus Valčiuko pasirodymas. Jis su  200 kg štanga sugebėjo padarysi keletą pritūpimų. Egidijus Valčiukas 2015 m. Europos neįgalaus jaunimo žaidynėse iškovojo auksą rutulio stūmime ir sidabrą disko metime, 2016 m. Europos neįgalaus jaunimo žaidynėse rutulio stūmime pelnė sidabrą, o ieties metime auksą. 2017 m. pasaulio neįgaliųjų jaunimo lengvosios atletikos čempionate iškovojo auksą rutulio stūmime ir ieties metime. 2018 m. debiutavo suaugusiųjų varžybose ir iškovojo bronzos medalį Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato rutulio stūmimo rungtyje.

„SK „Kristalą“ įkūrėme, šį vardą mes visą laiką nešiojame, mus varžovai vertina ir gerbia“, – kalbėjo treneris Antanas Gricius. Jis palinkėjo, kad žmonės sportuotų, garsintų ne tik „Kristalo“ vardą, bet visą Šiaulių rajoną, Kuršėnų miestą ir Lietuvos Respubliką.

Klubą ir visus susirinkusius sveikino Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, rajono  meras Antanas Bezaras, rajono Tarybos narė Ilona Baristienė ir kiti sveikintojai.

Nugalėtojai paaiškėjo vakare

Krepšinio turnyras 3×3 vyko visą dieną, o nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti vakare. 

ELITO grupės nugalėtojai ir prizininkai: „Adorma“ (Panevėžys), „SKL-Losrita“ (Vilnius), „HSC Baltic“ (Klaipėda).

Mėgėjų grupėje nugalėjo: RES (Mažeikiai), „Romeygym“ (Panevėžys), „SKL-Losrita“ (Vilnius).

Mėgėjų B grupėje nepralenkiami buvo: „Izoton“ (Klaipėda), „CandyShop“ (Kaunas), „Mamba“ (Panevėžys).

Veranų grupėje geriausiomis tapo: „Tėvynė“ (Panevėžys), Šiaulių sporto veteranų klubas, „Veteranai 2020“ (Kuršėnai).

Visos dalyvaujančios komandos kaupė įskaitinius turnyrinius taškus, o daugiausiai taškų surinkusios ekipos, dėl stipriausios komandos titulo kovos rugpjūčio 15-16 dienomis surengtame čempionato finale. Pagrindinis ELITO grupės prizas – kelialapis į FIBA World Tour Masters lygio turnyrą.

Šventę užbaigė X faktoriaus laimėtojai Good Time Boys.

Zigmas RIPINSKIS

Zigmo RIPINSKIO nuotr.

Zigmo RIPINSKIO nuotraukose šventės akimirkos

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts