„Sutemų valandoje“ netrūko intrigų

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje lapkričio 17 dienos popietę tvyrojo jauki ir paslaptinga atmosfera. Prie degančių žvakių skaityta Sali Salminen romano „Katryna“ ištrauka. Garsiniai skaitymai „Sutemų valanda“, buvo skirti Šiaurės šalių literatūros savaitei ir Suaugusiųjų mokymosi savaitei.

Šiaurės šalių literatūros savaitė – jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. 1995 m. kilusi ambicinga idėja tapo tradiciniu renginiu, kuriame kasmet dalyvauja vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių.

Šiuos žodžius puikiai patvirtina bibliotekos renginys. Klausytojų tarpe galėjai matyti ir pradinių klasių mokinukę bei keletą paauglių, o taip pat ir senjoras, godžiai gaudančias kiekvieną skaitomą žodį. „Sutemų valandos“ dalyviams pasisekė –  „Katrynos“ ištrauką  skaitė ilgametė, du savo gyvenimo dešimtmečius Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekai skyrusi Vida Ragauskienė. Mielai savanoriaujanti buvusi bibliotekininkė ne tik perskaitė pasirinktą teksto dalį, bet ir atkreipė klausytojų dėmesį į įdomesnius, vaizdingus ir daug ką perteikiančius žodžius. Taip pat draugėje su visais diskutavo bei ieškojo atsakymo į klausimą, kodėl vos tik pasirodęs, pirmasis ir geriausias švedų rašytojos  Sali Salminen kūrinys tuojau pat patraukė ir užkariavo skaitytojų dėmesį.

Nors atsakymas buvo surastas, intriga  liko. Ją galutinai išsklaidys tik visiškai perskaitytas romanas, už kurį 1937 m. autorė gavo švedų literatūros draugijos premiją.

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos informacija

  

Total
0
Dalinasi
Related Posts