Judėjimo ribojimai iki balandžio išlieka 16 – oje savivaldybių

Nors anksčiau buvo žadėta, kad nuo kovo 16d. bus atšaukti gyventojų judėjimo ribojimai Lietuvoje, Vyriausybė  nutarė, jog judėjimo be svarbios priežasties draudimas iki balandžio mėnesio dar išliks 16-oje savivaldybių.

Kaip nurodoma Sveikatos apsaugos ministerijose (SAM) parengtame dokumente, kuriam pritarė ministrų kabinetas, judėjimo ribojimai nuo kovo 16-osios, antradienio, iki kovo 31-osios pratęsti Biržų rajono, Klaipėdos miesto, Kupiškio rajono, Marijampolės, Neringos, Panevėžio miesto, Panevėžio rajono, Šalčininkų rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Utenos rajono, Varėnos rajono, Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Visagino savivaldybėse.

Judėjimo ribojimai išlieka tose savivaldybėse, kuriose sergamumas COVID-19 per pastarąsias 14 dienų viršija 200 atvejų 100-tui tūkst. gyventojų rodiklį.

Judėti galima ir kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių; dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykimas į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtinas.

Šis ribojimas netaikomas asmenims – vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje jie turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise.

Be to, Vyriausybė pritarė ir SAM pasiūlymams dėl pakeitimai dėl kultūros erdvių lankymo. Nurodoma, kad uždarose erdvėse esantys muziejai, galerijos ir kitos ekspozicinės erdvės, zoologijos ir botanikos sodai, galės būti lankomi tik užtikrinant lankytojų srauto ribojimą, – didžiausias vienu metu leidžiamas lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal viešai lankomą plotą, kad vienam lankytojui tektų ne mažiau kaip 20 kv. m ploto.

„Kuršėnų  krašto žinių“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts