Susitelkusi bendruomenė, seniūnija ir parapija įspūdingoje šventėje įžiebė eglutę ir džiaugiasi nauju „Kurtuvėnų kalendoriumi“

Gruodžio 11 dieną Šiaulių rajono savivaldybės Bubių seniūnijos Kurtuvėnų miestelyje įžiebta Kalėdų eglutė į šventę sukvietė ne tik miestelio, parapijos gyventojus, aktyvius bendruomenės narius, bet ir daug svečių iš Šiaulių miesto bei kitų Šiaulių rajono vietų, nes Kurtuvėnai yra vienas labiausiai turistų, svečių lankomų rajono miestelių.

Šventei ruoštasi iš anksto  –  Bubių seniūnija, vadovaujama Vytauto Slabio, organizavo eglutės atvežimą ir pastatymą, taip pat Kurtuvėnų eglutei buvo nupirkta naujų girliandų bei saldžių dovanėlių vaikams bei šventiniai fejerverkai.

Eglutei papuošti naudoti ir pačios miestelio bendruomenės ankstesniais metais kurti žaislai. Kurtuvėnų bendruomenė, vadovaujama Jurgitos Bartkuvienės, prie šventės prisidėjo organizuodami palapines ir gardžių vaišių – svečiams buvo patiekta Zoselės Kalnikienės Kurtuvėnų smuklėje išvirta kakava ir bendruomenės nupirktų saldumynų.

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Kurtuvėnų salės renginių organizatorė, miestelio mėgėjų teatro režisierė Ramunė Mikėnienė rūpinosi, kad šventėje visiems būtų linksma ir prie Kalėdinės eglutės nereikėtų nuobodžiauti. Šventės programoje pakviesti dalyvauti šokių studijos „Penklinė“ ir Šiaulių „Romuvos“ bei „Saulėtekio“ gimnazijų šokėjai ir jų vadovė Ligita Makarienė į Kurtuvėnus atvykusi drauge su simpatišku Seniu Smegeniu, kurio personažą sukūrė kurtuvėniške Stefanija Volbikiene.

Prie šventės prisidėjo ir Kurtuvėnų regioninio parko direkcija – Kalėdų senelis su įspūdinga lazda ir maišu dovanų atvyko iš Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos, vadovaujamos Rimvydo Tamulaičio.

Šventės metu Kurtuvėnų šv. Jokūbo parapijos klebonas Marius Dyglys pristatė ir unikalią dovaną Kurtuvėnų parapijos žmonėms – 2022 metų Kurtuvėnų kalendorių. Tai puikiai ir kokybiškai išleistas 12 puslapių leidinys, kuriame – parapijos klebono palinkėjimas tikintiesiems. Kalendoriuje spausdinamos puikios pedagogo, poeto, kurtuvėniškio Algirdo Kontrimo nuotraukos su Kurtuvėnų miestelio ir apylinkių vaizdais įvairiais metų laikais.

Pirmieji šio kalendoriaus egzemplioriai perduoti Šiaulių rajono savivaldybės merui Antanui Bezarui, Seimo narei Rimai Baškienei bei seniūnui Vytautui Slabiui. O per savaitgalį Kurtuvėnų kalendoriumi jau galėjo džiaugtis ir Kurtuvėnų miestelio gyventojai. Kalendorius, kuriame ne tik valstybinės šventės, bet ir svarbiausi Kurtuvėnų parapijos atlaidai — tai Kurtuvėnų klebono Mariaus Dyglio dovana savo parapijiečiams.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Autorės nuotraukos

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts