Nesaugios perėjos turėtų nelikti

SKAITYTOJAI KREIPĖSI…

Baigus įrengti žiedinę sankryžą V. Kudirkos, L. Ivinskio ir Užmiesčio gatvių sankirtoje vėl pasigirdo Lauryno Ivinskio gimnazijoje ir Stasio Anglickio progimnazijoje besimokančių vaikų tėvų nuogąstavimų, kad niekas neatnaujina pėsčiųjų perėjos tarp abiejų mokyklų, jos nėra pažymėta ir ties V. Dambrausko ir V. Kudirkos gatvių sankirta. Kaip vaikams nuo centro pusės patekti į gimnaziją?

Tėvai piktinasi

Į redakciją paskambinę kuršėniškiai piktinosi, kad atsiradus žiedinei sankryžai, niekam nerūpi pėsčiųjų perėja tarp Lauryno Ivinskio gimnazijos ir Stasio Anglickio progimnazijos.

„Kur dingo pėsčiųjų perėjos prie mokyklos, gimnazijos? Įdomu, kada jos bus atnaujintos? Kai baigsis mokslo metai? Kodėl nėra pažymėtų perėjų ties V. Dambrausko gatve bei ties turgumi“, – klausė skambinę kuršėniškiai.

Žmonės piktinosi susidariusia situacija, nes norint patekti į L. Ivinskio gimnaziją reikia eiti iki naujai įrengto žiedo ir tik tuomet saugiai pereiti gatvę, nes kitur pažymėtų perėjų nėra.

„Kodėl niekas tuo nepasirūpina. Kaip žinia, Ginkūnuose ir perėjoje vaiką nubloškė, o čia ir judėjimas nemažas, ir perėjų nėra“, – piktinosi vieno gimnazisto mama.

„Kodėl nesirūpinama vaikų saugumu prie Kuršėnų miesto Lauryno Ivinskio gimnazijos? Prie šios gimnazijos nusitrynusi pėsčiųjų perėja, o kelio ženklas nuvirtęs. Negi laukiama, kad atsitiktų nelaimė?“, – teiravosi dar viena kuršėniškė.

„Galėtų pėsčiųjų perėjas padaryti ir prie turgaus, ir ties IKI parduotuve, nes ten daugiausiai visi mokinukai eina per gatvę iš mokyklos. Nejau rajono valdžiai nerūpi vaikų saugumas?“, – klausė dar viena skambinusioji.

Tėvai piktinosi ir anksčiau

Prieš keletą metų dėl perėjos tarp abiejų mokyklų jau buvo kilęs tėvų nepasitenkinimas. Tuomet tėvai tvirtino, kad vaikams šioje pėsčiųjų perėjoje nesaugu.

„Pamatytumėte, koks judėjimas būna tuo metu – automobilių ir žmonių. Perėjos viena prie kitos. Ne visi pėstieji turi atšvaitus, žiemos rytais tuo metu dar būna tamsoka. Gatvėse įrengti šviestuvai – tik paukščiams baidyti. Toje vietoje būtinas geras gatvės apšvietimas ir būtinai reikia apšviesti perėjas, jei neįmanoma įrengti šviečiančiųjų perėjų, tai reikia nors jas tinkamia apšviesti“, – aiškino tuomet į redakciją skambinę tėvai.

Tuomet Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas aiškino, jog yra numatyta V. Kudirkos gatvės rekonstrukcija, kurios metu bus sutvarkytas ir gatvių apšvietimas.

Perėjos neliks

Dar rudenį L.Ivinskio gimnazijos direktorius Albinas Jokubauskas yra sakęs, kad apie saugumą perėjoje yra ne kartą kalbėta ir seniūnijoje, ir rajono savivaldybėje.

„Dar vyksta gatvės remonto darbai, todėl negalima uždažyti perėjos. Pėsčiųjų perėją žyminčio ženklo, kuris šiuo metu nuvirtęs, ko gero, jau nebebus. Prie žiedo yra perėja ir yra perėja parduotuvės link. Ten bus išlaipinami vaikai, todėl perėjos prie gimnazijos turėtų nelikti. Į mokyklos tiesioginį įėjimą turėtų atsirasti pertvaras, perėja iš aikštelės į mokyklą turėtų išnykti“, – sakė gimnazijos direktorius.

Žiedas įrengtas, o perėjos?..

Pagaliau žiedas Užmiesčio, L. Ivinskio ir V. Kudirkos gatvių sankryžoje jau įrengtas. Žiedinė sankryža užtikrins geresnį visų eismo dalyvių saugumą labai judrių gatvių sankirtoje, greta dviejų didelių mokyklų. Vykdant darbus, objektą dažnai lankė Šiaulių rajono vadovai ir savivaldybės specialistai. Įsitikinta, kad darbai buvo vykdomi sklandžiai ir kokybiškai. Sankryža  labai reikalinga ir dėl gyventojų saugumo, ir dėl atsinaujinančio miesto vaizdo.

Kaip informavo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyr. specialiste Vaida Pielikienė, buvusi keturšalė sankryža pertvarkyta į mažojo žiedo sankryžą, kurios viduryje yra sukonstruota sustiprinta granitinių trinkelių danga, kad reikalui esant, stambiagabaritinis transportas galėtų užvažiuoti. Taip pat įrengtos pėsčiųjų saugumo salelės.

Apie pėsčiųjų perėjos tarp abiejų mokyklų likimą pasiteiravome rajono mero Antano Bezaro. Jis patvirtino, kad perėjos ties abejomis mokyklomis (beveik priešais automobilių stovėjimo aikštelę) tikrai neliks, nes tai nesaugi perėja, o kad mokiniams nekiltų noras bėgioti per gatvę, bus įrengti metaliniai užtvarai, tokie pat dabar jau įrengti greta būsimos pėsčiųjų perėjos nuo V. Dambrausko gatvės pusės. Mero teigimu, būsimą perėją nuo V. Dambrausko gatvės pusės jau žymi šaligatvių pažemėjimai. Baigus tvarkyti asfalto dangą perėja bus pažymėta.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts