„Sodra“ pertvarkė teritorinius skyrius: gyventojai bus aptarnaujami įprastai

Nuo liepos 1 d. keičiasi „Sodros“ struktūra – vietoje 10 teritorinių skyrių liks 4. „Sodra“ įgyvendino pertvarką siekdama geriau organizuoti darbą, efektyviau naudoti žmogiškuosius ir materialinius išteklius. Gyventojai pokyčių nepajus – jie ir toliau bus aptarnaujami tuose pačiuose klientų aptarnavimo skyriuose, kaip įprastai.

Po reorganizavimo „Sodros“ Alytaus ir Marijampolės teritoriniai skyriai prijungiami prie Kauno teritorinio skyriaus, Šiaulių ir Utenos teritoriniai skyriai įsilies į Panevėžio skyrių, o Klaipėdos teritorinis skyrius priims Šilalės ir Mažeikių skyrius.

„Kaip organizacija „Sodra“ visą laiką siekia keistis ir tobulėti. Ilgainiui iškilo būtinybė tolygiau paskirstyti specialistų darbo krūvį, suvienodinti darbo procesus, optimizuoti sąnaudas. Pertvarkos rezultatus galėsime įvertinti ne iškart, tačiau tai svarbus žingsnis įgyvendinant strateginius tikslus.

Džiaugiamės, kad reorganizacijos metu pavyko išpildyti svarbiausius lūkesčius – išsaugoti profesionalią komandą ir pasiekti, kad vidiniai struktūriniai pokyčiai neturėtų įtakos klientų aptarnavimui“ – sako „Sodros“ direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Strumskis.

Gyventojai nepajus jokių nepatogumų susijusių su pertvarka – „Sodros“ paslaugos liks tos pačios ir bus teikiamos tose pačiose įstaigose. Pavyzdžiui, mažeikiškiai ir toliau bus aptarnaujami Mažeikių „Sodroje“, nors formaliai šis skyrius nuo liepos jungiasi su Klaipėdos teritoriniu skyriumi.

Reorganizacijos metu visiems „Sodros“ specialistams buvo pasiūlytos tos pačios pareigos ir darbo sąlygos, kokias jie turėjo iki šiol. Nuo liepos nesikeis nei jų atliekamos funkcijos ir pareigos, nei darbo vieta, nei darbo užmokestis – pasikeis tik įstaigos pavadinimas arba veiklos skyriaus pavadinimas.

Kai kuriems vadovams, kurie negalėjo užimti tokių pačių pareigų pertvarkytoje organizacijoje, buvo pateikti kiti pasiūlymai. Nedidelė dalis darbuotojų pasirinko gauti išeitinę kompensaciją, kai kurie išėjo į pensiją ar išnaudojo šią progą karjeros pokyčiams.

„Dėl pertvarkos ne tik neperkeliame darbo vietų iš regionų į centrus, bet atvirkščiai, kuriame vidinį darbuotojų mobilumą. Jau turime pavyzdžių, kai darbuotojai, formaliai įdarbinti Fondo valdyboje, gyvena ir vaikšto į darbą ne Vilniuje, o savo miestuose. Ateityje jų bus dar daugiau“ – įsitikinęs „Sodros“ direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Strumskis.

Galimi laikini elektroninių paslaugų sutrikimai

Nuo birželio 30 d. 17.00 val. iki liepos 1 d. 8.00 val. dėl „Sodros“ teritorinių skyrių reorganizavimo bus vykdomi informacinės sistemos naujinimo darbai, kurių metu EGAS ir EDAS sistemos bus laikinai išjungtos.

Dėl to nebus galimybės nei prisijungti prie Gyventojo ar Draudėjo paskyros, nei pateikti prašymų ar pranešimų, skundų, nei peržiūrėti duomenų.

Laikini sutrikimai galimi taip pat liepos 1 ir 2 dienomis.

Gyventojai, kurie dėl sistemos išjungimo negalės pateikti prašymų atsisakyti dalyvauti antros pakopos pensijų kaupime, kurių pateikimo terminas baigiasi birželio 30 d., galės tai padaryti liepos 1 d. 

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Knygos rinkimai

Naujiems metams atėjus, atėjo laikas rinkti ir naują metų knygą. Pirmieji tai padarė Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų…