Akcijoje „Darom 2018“ dalyvavo ir rajono gyventojai   

Į Lietuvoje vykusią aplinkosauginę akciją „Darom“ aktyviai įsijungė ir aplinkai neabejingi mūsų rajono gyventojai.

Kuršėnai

Prie Kuršėnų mieste vykusios akcijos „Darom“ prisijungė Kuršėnų miesto švietimo įstaigos, bendruomenės, organizacijos, kurios tvarkė ne tik savo aplinką, bet prisidėjo ir prie miesto viešųjų erdvių tvarkymo ir gražinimo. Buvo pasodinta 100 pušelių, 30 ąžuoliukų ir 45 klevai, surinktos šiukšlės. Prie akcijos prisijungė apie 850 dalyvių. Kuršėnų miesto seniūnija dėkoja visiems už talką ir linki visiems palaikyti švarų savo miestą.

Raudėnai

Raudėnų seniūnijos gyventojai, pakviesti Raudėnų kultūros namų darbuotojų, nešini grėbliais, rinkosi prie Paežerių pilkapio, dalyvavo akcijoje „Darom“. Sugrėbę lapus, surinkę šiukšles, šakas, visi smagiai vaišinosi bendruomeniška koše ir arbata. Ne veltui pasirinkta tvarkyti ši vieta. Liepos 6 dieną kultūros darbuotojai pakvies gyventojus kartu su visa Lietuva ant pilkapio sugiedoti Tautišką giesmę.

Micaičiai

Į tradicinę švaros akciją rinkosi ir Micaičių bendruomenės nariai. Tiek gausiai seniai bebuvo susirinkę. Žmonės tvarkė aplinką, gėlynus, rinko šiukšles. Micaitiškiai dėkojo Seimo Pirmininko pirmajai pavaduotojai Rimai Baškienei, rajono merui Antanui Bezarui ir visai gražiai komandai, kuri aplankė Micaičius ir pasodino ąžuoliukų. Nors ir pavargę visi skirstėsi į namus, bet nuveikti darbai džiugino akį.

Gruzdžiai

Kasmetinė akcija „Darom“ vyko ir Gruzdžių seniūnijoje. Kad darbai vyktų sklandžiai, dalyviai buvo nukreipti į iš anksto suplanuotas tvarkyti vietas. Gruzdžių vaikų socializacijos centro auklėtiniai rinko šiukšles prie vandens telkinio Karvelių kaime. Neįgaliųjų draugijos Gruzdžių padalinio atstovės tvarkėsi prie draugijos patalpų. Keletas pilietiškų seniūnijos gyventojų tvarkė šakas S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje esančiame parke, Gruzdžių miestelyje. Ūkininkas Arūnas Mykolaitis talkino technika. Kiti grėbė lapus skveruose, moterys gražino miestelio aikštę, sodino gėles. Baigus darbą pasidžiaugta puikiais rezultatais. Iš viso akcijoje dalyvavo apie 30 entuziastų, kuriems rūpi aplinka.

Lukšiai (Kužių seniūnija)

Į akciją „Darom“ aktyviai įsijungė ir Lukšių kaimo gyventojai. Žmonės tvarkė bendruomenės namų aplinką, pakelėse, vedančiose į kaimą, rinko šiukšles, tvarkė alpinariumus, sodino gėles.

Verbūnai

Akcijoje „Darom“ aplinką tvarkė ir Verbūnų gyventojai. Verbūnų gyvenvietės gyventojų pavasarinės talkos „Darom 2018“ tikslas – padaryti žemę švaresnę, taip pat ugdyti bendruomeniškumą, toleranciją, didinti žmogiškąjį ryšį.

Drąsučiai

Prie visuotinės tradicinės švarinimosi akcijos „Darom 2018“ prisijungė Drąsučių kaimo bendruomenė, Drąsučių filialo darbuotojai, bibliotekininkė bei kolektyvų nariai.

Šeštadienio rytą visi nusiteikę darbui rinkosi vaikų žaidimų aikštelėje miškelyje. Visi džiaugėsi, kad šiais metais prie akcijos prisijungė ir Drąsučių mokyklos mokytojos ir mokiniai. Vyrai atnaujino įrenginius ir sūpynes, o kiti talkininkai tvarkė miškelį, rinko šiukšles pakelėse, prie tvenkinio.

Visi švarinimosi akcijos dalyviai džiaugėsi, kad Drąsučių kaimo apylinkėse kiekvienais metais mažėja surenkamų šiukšlių kiekis. Teko prisiminti pirmuosius metus, kai drąsutiškiai dalyvavo akcijoje, tuomet prireikė net sunkvežimio šiukšlėms išvežti. Žinoma, graudu žiūrėti, kai miške žydinčius ožkabarzdžius ir žibuokles „puošia“ šiukšlės.

Organizatoriai dėkoja Drąsučių bendruomenei, Danguolei Černiauskienei, Sigitai Švambarienei ir Jolitai Jasnauskienei už gardžias vaišes.

Visi norime gražios ir tvarkingos aplinkos, tad pradėkime nuo savęs – padarykime aplinką švaresnę.

Pagal bendruomenių, rajono Savivaldybės informaciją

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts