Sodo stalas iš tvoros lentelių   

Sodo baldai kiekvienam, turinčiam net nedidelį kiemelį, yra neatskiriamas vasaros atributas. Deja, norintiems šiltus vasaros vakarus leisti patogiai įsitaisius kiemelyje ar terasoje, tenka pakloti nemažai pinigų net už paprasčiausius lauko baldus. Todėl siūlome jums išeitį – patiems pasigaminti sodo stalą iš nebrangios žaliavos – tvoros lentelių. Taip ne tik sutaupysite, bet ir galėsite džiaugtis mielu ir jaukiu, savomis rankomis pagamintu baldu.

Jums prireiks: šlifuotų tvoros lentelių (kiekis priklauso nuo jūsų pageidaujamo sodo baldo dydžio), savisriegių arba vinių (priklausomai nuo to, su kokiu instrumentu dirbsite), patinkančios spalvos beico ir lako, pjūklo, plaktuko arba atsuktuvo, pieštuko ir ruletės.

Stalą reikia pradėti daryti nuo kojelių, ant kurių laikysis visa konstrukcija. Nuo to, kokio dydžio stalas, priklausys tai, kiek atraminių kojų reikės. Jų gali reikėti dviejų ar daugiau.

Stalo kojų gamyba: kryžmai sutvirtinkite dvi tvoros lenteles  tarpusavyje vinimis arba savisriegiais – ir viena stalo koja pagaminta ! Taip pat, kaip ir pirmoji, gaminamos ir kitos stalo kojos. Viršutinę pusę (tą vietą, kur tvoralentės sutvirtintos) reikės nupjauti. Todėl pieštuku pažymėkite lygią liniją pjovimui ir nupjaukite. Apačioje reikia atlikti analogišką procedūrą, kad būsimas stalas tvirtai stovėtų ant kojelių. Prie viršutinės jau nupjautos pusės būtina pritvirtinti dar vieną tvoralentę, ant kurios vėliau bus tvirtinamos stalviršio medžiagos. Naudokite neilgas vinis arba savisriegius, kad jie neišlįstų per kojelę. Pagamintas kojas būtinai suveržkite tam, kad stalas būtų tvirtas ir stabilus. Pastatykite kojas vertikaliai ir pritvirtinkite tarp jų dar po porą tvoralenčių iš abiejų pusių (iš viršaus ir apačios). Nereikalingus galus nupjaukite.

Stalviršio gamyba. Viršutinėje paruoštos konstrukcijos pusėje reikia pritvirtinti tvoros lentelę , kuri bus kaip stalviršis. Tarp lentų palikite nedidelius tarpus tam, kad ant paviršiaus neužsilaikytų drėgmė. Jei tvoralentės yra skirtingo ilgio, po to jas galima kruopščiai nupjauti ir stalviršį išlyginti. Jei to nepadarysite, įsigerianti drėgmė ardys medieną, skatins grybelio atsiradimą, o tai itin sutrumpins stalo eksploatacijos trukmę. Padarytą stalą nudažykite beicu ir nulakuokite iš visų pusių. Tai būtina, kad blogos oro sąlygos nepakenktų medienai.

Pagal www.sdelaysam-svoimirukami.ru

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Kas man priklauso?

Informacinėje svetainėje www.kasmanpriklauso.lt šalies gyventojai gali rasti naujausią informaciją apie socialinę paramą ir socialines paslaugas skirtingais gyvenimo atvejais. Tai aktualu…