Apstulbintas senjoras neteko banko mokėjimo kortelės ir atskleidė PIN kodo paslaptį

Tarp policijos pareigūnams tenkančių tirti nusikalstamų veikų, vienos iš emociškai jautriausių yra sukčiavimo bylos, kuriose nukentėjusieji – apgauti garbaus amžiaus senjorai, praradę savo santaupas. 

Šiuo metu Šiaulių apskrities  policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai siekia nustatyti vyro, dėl kurio nusikalstamos veikos 87 metų šiaulietis prarado banke laikytas savo santaupas, asmenybę.

Praėjusių metų lapkričio 8-osios vidurdienį senolis  sulaukė telefoninio skambučio, kuris buvo labai netikėtas. Skambinęs vyras prisistatė esąs iš policijos ir pareikalavo tuoj pat atidaryti duris. Netikėtumo faktorius suveikė ir šeimininkas buto duris atidarė.

Atėjęs „pareigūnas“ senolį apibėrė klausimais, neleisdamas jam atsipeikėti: kaip mokat mokesčius, ar naudojatės banko mokėjimo kortele, parodykit kortelę, koks jos PIN kodas?

Kai pasimetęs ir klausimais užatakuotas šiaulietis  PIN kodą pasakė ir banko mokėjimo kortelę  pateikė, atėjusysis ją čiupo ir nėrė  lauk pro duris.

Sukčius, kuriam garbus amžius – ne kliūtis jo užmačioms lengvai prasimanyti pinigų, nuskubėjo prie bankomatų ir iš senjoro sąskaitos per keletą kartų pasisavino 1600 eurų. Tada dar prasisuko per prekybos centrus ir už įvairius pirkinius, kurių bendra vertė – beveik 1000 eurų, atsiskaitė pasisavintąja banko mokėjimo kortele.

Šiaulių miesto ir rajono komisariato tyrėjai  dėl sukčiavimo,  neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone, neteisėto jos panaudojimo ir  neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jiems pavyko nustatyti asmenį, apsiprekinusį su senjoro banko mokėjimo kortele. Nors vyras ir su veidą dengiančia kauke, tačiau, įsižiūrėję į jo laikyseną, aprangą, pamėginkite identifikuoti jo asmenybę. Jūsų pagalba labai padėtų teisingumui įgyvendinti

Savo įtarimais, koks tai galėtų būti asmuo,  pareigūnai prašo pasidalinti su  ikiteisminį tyrimą atliekančią vyr. tyrėja Laura Čepiene telefonais (8 700) 61467 arba (8 672) 50701, arba parašyti elektroniniu paštu laura.cepiene@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts