„Skrusdėlytės turgelis“ Kuršėnuose  

Asociacija “Šiaulių rajono jaunų tėvų bendruomenė” vieną balandžio sekmadienį  jau trečią kartą suorganizavo „Skrusdėlytės turgelį“.

Turgelio tradicija prasidėjo pernai

Šio turgelio tikslas – skatinti jaunų tėvelių verslumą, norą bendrauti, ne išmesti, bet parduoti, keistis, dovanoti savo vaikų išaugtus rūbus, batus, nusibodusius žaislus ir kitą inventorių, naudotą auginant vaikus, rankdarbius. Ko nepavyksta parduoti, bet namo neštis jau taip pat nebesinori, galima palikti labdarai. Asociacijos „Šiaulių rajono jaunų tėvų bendruomenė“ nariai pasirūpina paliktais rūbais, daiktais, žaislais, kad jie pasiektų tuos, kuriems tikrai naudingi ir reikalingi.

Pirmą kartą „Skrusdėlytės turgelis“ buvo suorganizuotas 2017 m. rugpjūčio 20 dieną Kuršėnų sporto mokykloje. Už patalpas asociacijos nariai dėkingi direktorei Ilonai Vaičiulienei ir direktoriaus pavaduotojui ūkio reikalams Valdemarui Mitkui. Pastarasis padėjo surasti prekeiviams reikalingų stalų, kurių, palaikydami iniciatyvą, parūpino Šiaulių rajono Daugėlių pagrindinės mokyklos direktorius Raimundas Keliuotis ir pavaduotojas administracijai ir ūkiui Gvidas Gotceitas.

Pirmą kartą suorganizuotame „Skrusdėlytės turgelyje“ buvo sulaukta daugiau nei dvidešimties prekeivių ir pakankamai pirkėjų. Pats turgelis vyko tik keletą valandų, bet to pakako, kad prekeiviai būtų patenkinti dienos rezultatu. Tuomet išsiskirstė su mintimis, kad dalyvaus ir kitą kartą. Turgelio pabaigoje buvo suorganizuota loterija, kurią laimėjo viena iš prekeivių. Turgelio rėmėjai iš „Nardymo akademijos“ loterijai dovanojo bilietą pažintiniam nėrimui Platelių ežere.

Turgelius palaikė ir gimnazija

Antrą ir trečią kartą „Skrusdėlytės turgelis“ buvo organizuojamas jau Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje. Už patalpas ir stalus organizatoriai dėkingi direktoriui Albinui Jokubauskui ir direktoriaus pavaduotojai ugdymui Romai Albrikienei.

Antrojo, prieš Kalėdinį laikotarpį organizuoto „Skrusdėlytės turgelio“ tikslas buvo didesnis – jame jau buvo galimybė įsigyti originalių rankų darbo dovanų Kalėdoms. Rankdarbius, kalėdines dekoracijas darantys kuršėniškiai turėjo galimybę save parodyti, pristatyti, keistis kontaktais. Buvo sulaukta didelio prekeivių dėmesio, tai byloja, kad Kuršėnuose yra veiklių, rankdarbius darančių žmonių, norinčių parodyti savo gaminius. Tačiau turgelis nesulaukė didelio pirkėjų dėmesio. Nuotaikai pagerinti turgelio pabaigoje buvo suorganizuota simbolinė loterija, kurioje vienam iš prekeivių pavyko laimėti valgomą skruzdėlyną. Už skruzdėlyną esame dėkingi Angelei Grikštienei.

Trečio, pavasarinio „Skrusdėlytės turgelio“ sėkme džiaugiamės ir didžiuojamės. Sulaukėme ir prekeivių, ir pirkėjų. Šio turgelio metu nebuvo loterijos, tačiau, kaip ir kiekvieno turgelio metu, prekeiviai buvo vaišinami kava arba arbata.

Kitas „Skrusdėlytės turgelis“ bus organizuojamas vasaros pabaigoje, prieš pradedant naujus mokslo metus. Tikimės, kad ir vėl sulauksime prekeivių ir vis didesnio skaičiaus pirkėjų. Viliamės, kad „Skrusdėlytės turgelis“ prigis Kuršėnų mieste, stiprindamas bendruomenės verslumą, sąmoningumą ir aktyvumą.

Kviečia atsiliepti

Po kiekvieno „Skrusdėlytės turgelio“ prekeiviai turi galimybę palikti tai, ko nepardavė, bet namo jau neštis nebenori. O asociacijos „Šiaulių rajono jaunų tėvų bendruomenė“ nariai paliktus daiktus stengiasi atiduoti šeimoms, kurioms pastarieji praverstų. Dažniausiai paliekami mažų vaikų rūbai – nuo kūdikystės iki mokyklinio amžiaus vaikučių, žaislai, batukai, palieka ir didesnių vaikų bei suaugusiųjų rūbų, batų ar kitų daiktų. Siekdami užtikrinti paliktų daiktų tikslingą panaudojimą, kreipiamės į visuomenę, prašydami padėti mums surasti šeimas, kurioms tikrai reikalinga pagalba. Šeimas, kurios gana sunkiai verčiasi, tačiau nebijo priimti pagalbą, kuri bent šiek tiek padėtų palengvinti jų buitį.

Su mumis galima susisiekti elektroniniu paštu: jaunutevubendruomenė@gmail.com, facebook paskyra: Asociacija „Šiaulių rajono jaunų tėvų bendruomenė“ arba tiesiog telefonu Rasa Salygienė – 861688553

Pagal asociacijos pateiktą informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts