Kuršėnų vaikai liko be gydytojų

Kuršėniškių pasipiktinimą miesto poliklinikos darbu sukėlė eilės norint patekti pas vaikų ligų gydytoją (pediatrą). Poliklinikoje likus dirbti trim vaikų ligų gydytojams, prie gydytojo kabineto sugaištama po valandą ir daugiau arba visai nepatenkama pas jį.

Kančių keliais pas gydytoją

Į redakciją paskambinę vaikus auginantys kuršėniškiai pasiguodė, kad sunkiai beįmanoma patekti pas vaikų ligų gydytoją.

„Jau gruodžio mėnesį pajutome, kad labai sunku patekti pas vaikų ligų gydytojus. Po to, kai iš darbo išėjo mūsų buvusi gydytoja, patekti pas kitus tiesiog neįmanoma. Netekę savo gydytojos, pabandėme prisirašyti pas kitą vaikų ligų gydytoją, tačiau nepavyko, nes nė vienas gydytojas nebenori prisirašyti naujų pacientų. Ir gydytojai, ir registratūros darbuotojos liepia mums važiuoti į Šiaulius, tačiau mes juk gyvenam Kuršėnuose, kas ten mus priims. Jeigu prisirašysim Šiauliuose, tai dėl kiekvieno dokumento, dėl kiekvienos pažymos reikės su vaiku važinėti į Šiaulius. Mums, tėvams, reikės atsiprašinėti iš darbo, ir vaikas nelankys mokyklos. Dar gruodžio pabaigoje poliklinikos vadovų teiravomės: „Ką mums daryti?“  Išgirdome pažadus, kad po Naujųjų metų atsiras gydytojas. Tačiau pažadai buvo neįvykdyti“, – guodėsi kuršėniškė.

Pasak dukrą auginančios mamos, praėjusį savaitgalį vaikas truputį sunegalavo, todėl pirmadienį ji pabandžiusi savo atžalą priregistruoti pas gydytoją.

Tai, ką moteris išvydo atėjusi į polikliniką, privertė kreiptis į redakciją.

„Nuo pat ankstyvo ryto poliklinikoje didžiausios eilės, maži vaikai verkia, pikti ir tėvai. Pabandžius paklausti gydytojos, ar priims, buvo piktai atsakyti, kad ši nepajėgianti persiplėšti, o jei turi laiko, tegul laukia, kai priims savus (pas pačią gydytoją priregistruotus vaikus ir, jei dar bus nesibaigęs darbas, tuomet gal priims, nes už kitus ligonius jai neva nemoka“, – širdgėlą liejo kuršėniškė.

Pasak jos, pati gimusi ir augusi Kuršėnuose, gydėsi pas čia dirbusius gydytojus, o dabar su vaiku turi ieškoti kažkur kitur gydytojo.

„Nejaugi nei rajono valdžiai, nei rajono Pirminės sveikatos priežiūros centro, Kuršėnų poliklinikos, vadovams nerūpi mieste gyvenantys vaikai, nejau poliklinika nori atiduoti savo pajamas kitiems?“, – klausė pasipiktinusi mama.

Kur dingo gydytojai?

Į redakciją paskambinusi dar viena kuršėniškė piktinosi, kad šią savaitę vietoj trijų vaikų ligų gydytojų tedirba tik dvi.

„Patekti pas gydytojus tampa prabanga. Nejau vaikui pasakysi, kad tu dabar nesirk, nes nėra tavo gydytojo. Pabandėme patekti pas kitą gydytoją, tai teko laukti pusdienį. Mums buvo siūloma kreiptis su vaiku pas šeimos gydytoją, tačiau šeimos gydytoja priimti vaikų nenori. Užburtas ratas užsidarė. Nejau tokia didžiulė problema su vaikų ligų gydytojais? Ką galvoja valdžia ir kaip žada spręsti šią problemą?“, – klausė moteris.

Kuršėniškė užsiminė, jog gydytojos kabinete teko išklausyti ir priekaištų. Vienas jų – už neprisiregistravusius pas ją pacientus gydytojui niekas nemoka.

Sulaukta ir daugiau piktų skambučių, kad neįmanoma patekti pas vaikų ligų gydytojus.

Situacija nepavydėtina

Rajono Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorė Vilma Plaušinaitienė sakė, kad susidarė tikrai nepavydėtina  situacija.

„Gruodžio mėnesį iš darbo išėjus vienai vaikų ligų gydytojai, liko dirbti tik trys specialistai. Jau tuomet bandėme ieškoti gydytojų pediatrų, tačiau seniau kitų rajonų poliklinikose dirbantys gydytojai turi savo pacientus, pažįsta žmones, todėl nenori keisti darbo vietos ir eiti nežinia kur. Jaunesni gydytojai, kurie net ir neturi daug ligonių, o yra įsidarbinę didžiuosiuose miestuose, taip pat nenori iš ten ateiti dirbti į rajono centrą“, – situaciją aiškino direktorė.

Pasak jos, susirgus vienam iš trijų vaikų ligų gydytojų, liko dirbti tik dvi gydytojos.

„Krūvis joms dabar tenka didžiulis. Per dieną gydytojos priima iki 60 ir daugiau vaikų, todėl reikia suprasti ir jas“, – sakė V. Plaušinaitienė.

Direktorė pabandė ir pradžiuginti kuršėniškius. Nuo vasario 1-osios poliklinikoje nepilnu krūviu dirbs miesto gyventojams gerai pažįstama gydytoja, buvusi Vaikų ligų skyriaus vedėja Vida Vasiliūtė.

„Tai mums bus nors šiokia tokia pagalba, kol surasime dar vieną gydytoją“, – sakė ji ir prasitarė, jog į Kuršėnų polikliniką gydytojai nenori eiti dirbti dar ir todėl, kad rajono PSPC anksčiau slėgė nemažos skolos, kurios dabar baigiamos likviduoti.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts